Uprawnienia admina a win98 se?

Witam

Mam do Was takie pytanie: czy na windowsa 98 SE mozna nałożyć ograniczenia dotyczące np: zapisywania plików na pulpicie, zapisywania plików pow. danej wiekości na dysk systemowy, zapisywania plików na dysku systemowym?? Generalnie chodzi o sposób w jaki mozna zmusić użytkownika do pozostawienia patycji systemowej w “świętym spokoju” i zapisywanie plików oraz instalowanie programów na innej partycji. Rozwiązania siłowe, niestety, nie wchodzą w grę… :wink:

pozdrawiam

adam

W98 nie ma systemu zarządzania kontami użytkowników, na pytanie o nazwę użytkownika i chało wciśnij “Anuluj” a wejdziesz do systemu. To co chcesz zrobić da się, ale będzie obowiązywać dla każdego.

:oops: ale jak??

z komputera korzysta jedna osoba i nagminnie robi na nim taki syf, że ręce opadają do samej ziemi :evil:

Moja rola polega na tym, że się potem (gdy nie działa już większość rzeczy) tym syfem muszę zajmować

Nie wiem jak :slight_smile: W98 to stary system, ale jak chodzi lem do liceum to królował na komputerach i w pracowni nauczyciel blokował wlaśnie większość rzeczy… jakim programem - nie wiem, nigdy z tego nie kożystałem w domu.

sa programy (np.folderguard…ale on chyba nie darmowy byl) co np.ukrywaja/blokuja dostep do wybranych katalogow/partycji.

Np Tweak UI

Bo system pracował w sieci pod kontrolą domeny i ustawienia i ograniczenia były każdorazowo ładowane z profilu (na serwerze).

W komputerze “wolnostającym” z win 98 trudno nałożyc ograniczenia gdyż przy logowaniu do systemu wystarczy anulować w oknie logowania.

Chybe że skorzystasz z dobrodziejstw programu

dla win 98.

Nie, nie pracował pod kontrolą domeny… pracował w zwykłej sieci opartrj o grupy. Wystarczyło wcisnac anuluj aby dostać się na komputer, wszyscy mieli te same ograniczenia, logowanie dawałao tylko mozliwośc indi8widualnej zmiany tapety i ilości i ułożenia sktórów na pulpicie (wszystkie inne zmiany byłay zablokowane lub nie zapamiętywały się)

Jak nie jak tak, najprawdopobniej była to domena MEN.

Tu masz dowód na to:

http://sbs.2p.pl/men.html

BTW jeszcze do niedawna administraowałem taką pracownią.

Ni, nie było na pewno domeny, w oknie logowania na obrazku widać jej nazwę, u nas nie było czegoś takiego - wystarczyło imię i nazwisko oraz swoje hasło, albo też “Anuluj” aby się dostać do komputera.

Co do 98 to można troche poblokować w rejestrze, ale ograniczenia wynikające z ów blokady odnoszą się jedynie do samych skrótów czy apletów. Nie blokują w istocie samych funkcji a jedynie popularne metody dostępu do nich. Na twoim miejscu darowałbym sobie dalsze używanie tego systemu.