Uprawnienia administracyjne

jak nalezy zrobic by miec pelne uprawnienia administracyjne

kupić sobie komputer i zainstalować system

jak to nie Twój komputer to nie masz praw rościć sobie jakichkolwiek praw do jego admninistrowania

EDIT: możesz jeszcze ładnie poprosić administratora o hasło

wlasnie mam wlasny komp i dlaczego nie moge przeskanowac kaspersy online scaner bo wyskakuje komunikat nie powiodlo sie zalazdowanie kaspersky online scanner formantu activex nalezy posiadac uprawnienia administracyjne na tym komputerze

a kto Ci instalował system? jaki?

i gdzie kupiłeś komputer?

być może ktoś z firmy gdzie kupowałes komputer ustawił Ci automatyczne logowanie użytkownika z ograniczeniami. w Win XP sprawdzisz to logo windows+R/control userpasswordss2

win xp posiadam i wlasnie nie wiem jak to sie sprawdza czy jest automatyczne logowanie i z ograniczeniami

pisałem:

na klawiaturze wciskasz klawisz logo windows i R na raz. wpisujesz control userpasswords2 i klikasz enter

ewentualnie w panelu sterowania

a jak mozna zrobic by bylo bez ograniczen

a jakie tam masz konta?

musisz znać hasło konta administratora komputera.

nie mam żadnych dowodów, że to Twój komputer

więc nie powiem

znam haslo

W dniu 24.05.2008 , o godzinie 20:42 został dopisany post przez endriu73

a konta mam administrator i gosc

ale administrator zwykły czy debugger users?

jak zwykly to po prostu się na niego zaloguj i utwórz nowe konto z prawami administrator bo z gościa administratora się chyba nie da zrobić.

zwykly administrator mam

a na jakim koncie siedzisz jak próbujesz skanować?

wysnuwam z Twojej intencji skanowania, że pewnie masz jakieś viry na kompie

więc może to to

przeczyść komp CCleaner’em, daj loga do odpowiedniego forum jak Ci coś z kompem szwankuje

na administrator koncie ccleaner skanowalem czysciutko

SOA#1

szukaj, próbuj, i przeczytaj dokładnie instrukcję z tego skanera

aha i jest jeszcze potrzebne do tego skanu active x

endriu73 , spod konta ograniczonego wystarczy, że uruchomisz przeglądarkę IE w trybie admina, za pomocą opcji w menu kontekstowym “uruchom jako”, wybierasz usera na prawach admina i to wszystko.

Inaczej mówiąc, PPM na ikonie IE, wybierasz z menu uruchom jako, wybierasz usera Administrator, wpisujesz hasło.

Jeżeli mimo to będą problemy to przeloguj się na konto admina, przycisk wyloguj i opcja przełącz użytkownika. Jeżeli opcja jest niedostępna to pozostaje Tobie standardowa metoda tzn. wpierw wykonaj następujące czynności: panel sterowania -> konta użytkowników -> zaznacz trzecią opcję czyli zmień sposób w jaki użytkownicy logują się na tym komputerze -> odznacz używaj ekranu powitalnego -> potwierdź dokonane zmiany. Teraz wyloguj się i w oknie wpisz nazwę użytkownika Administrator oraz hasło.

Powodzenia

Account used for running the ASP.NET worker process (aspnet_wp.exe) znalazlem takie cos zapewne to jest z net framework takie mam zainstalowane mozna z tym cos zrobic

W dniu 24.05.2008 , o godzinie 23:12 został dopisany post przez endriu73

Account used for running the ASP.NET worker process (aspnet_wp.exe) w tym jest zaznaczone ze uzytkownicy moga uzywac tego komputera i zapisywac dokumenty ale nie moga instalowac programow ani zmieniac ustawien systemu czyli to odznaczyc ptaszek czy wogole usunac