Uprawnienia administratora do gry Syberia

Mam problem z uruchomieniem gry ,Syberia, gra działała na xp ale na win 7 też lecz przy próbie włączenia jej wyskakuje komunikat o uprawnieniach jak na zrzucie ekranu poniżej ( pomimo tego ,że niby mam te uprawnienia)

Windows 7 jest już niewspierany.

Wyłączyć UAC i wybrać z menu uruchom ponownie, potem zobaczyć czy gra się będzie uruchamiać.

http://www.coreblog.pl/wylacz-kontrole-konta-uzytkownika-uac-w-prosty-sposob-w-windows-7/

UWAGA! Teraz system Windows nie będzie nas prosił o potwierdzenie instalacji każdego programu! Uważajmy więc co instalujemy!


Może reinstalacja poza folderem program files do katalogu bez spacji np.:

C:\Gry\Syberia

pomoże bez grzebania w UAC.

Albo zwykłe “uruchom jako administrator” z prawokliku na programie?

to wiem ,ale właśnie przy normalnym i takim uruchomieniu wyskakuje ten komunikat.

spróbuję reinstalację ,albo zainstaluję system win xp na drugiej partycji (na tym systemie działała gra )

Spróbuj zainstalować grę w katalogu innym niż program files.

Na xp szkoda czasu i miejsca na dysku.

1 polubienie

Prędzej zobaczyć na ile sobie poradzi też tryb zgodności, może z ustawieniem na XP nie będzie komunikatu…

Nie “prędzej”, tylko potem. Warto było najpierw sprawdzić, czy zwykłe uruchomienie jako admin pomoże, bo to zaledwie jeden klik. A jak się okazało nie pomogło, dlatego teraz można bawić się w tryb zgodności, czy zainstalować grę w innym katalogu czy nawet na innej partycji.
Oprócz tego jest jeszcze parę pomysłów, np. jeśli to Win 7 Pro, to można też wykorzystać “tryb XP”.

akurat mam win 7 pro x86 więc może zadziała, a przy ponownej instalacji gry wyświetlił mi się komunikat ,że nie można zainstalować directx 8.0 na bieżącej wersji systemu.( przy trybie zgodności nie uruchamia się )

To naprawdę spróbuj

jest postęp, mam zainstalowaną grę i nawet directx ale przy rozruchu gry mam kolejny error karty 3D

Bo ten program nie wspiera niby gier 3D jako “starego oprogramowania”.

Tutaj masz fix

https://www.youtube.com/watch?v=0CQE34LDbJM

A wykonać to w Windows XP Mode i ma dla XP Mode 100% skuteczność?

obraz

Poza tym, kiedyś instalowałem na Win7 i działała, chyba było na You Tube jak należy ją zainstalować i uruchomić.

Nie tak dawno GOG rozdawał Syberię za darmo w wersji działającej na współczesnych komputerach. Co prawda teraz kosztuje 35zł, ale jak się przyczaisz to możesz upolować za kilka zł w promocji.

Ja z mam wersję z 2002 roku czyli roku w którym ta gra powstała, jeszcze kiedy nie było win 7 więc mozliwe ,że dla tego mi nie działa.A z gog nie instaluję ,bo mi nie chciały działać gry.