Uprawnienia administratora komputera

(Mateusz165) #1

Witam

Mam pewien problem chce odinstalować programy wchodzą do panelu sterowania- dodawanie usuwanie programów i chce usunąć programy i wtedy wyskakuje mi taki komunikat "ta aplikacja została zainstalowana przez użytkownika z uprawnieniami administratora.Użytkownik ,który chce ją modyfikować lub odinstalować ,musi mieć podobne uprawnienia. Ja nie wiem o co w tym chodzi, mam jedno konto na komputerze i ja jestem tym administratorem więc czemu coś takiego mi wyskakuje?? proszę o pomoc

(Tadek1955) #2

Dziwne,jeśli to jest XP to można sprawdzić>start>kluczyk i zobaczyć...

(Mateusz165) #3

Jak start kluczyki nie mam czegoś takiego..

(Tadek1955) #4

Proponuję taki programik

http://www.dobreprogramy.pl/Unlocker,Pr ... 12240.html

(system) #5

Zobacz czy usuniesz w trybie awaryjnym

(Piotrkijak) #6

Sprawdź, czy w ogóle masz odpowiednie uprawnienia, bo wychodzi na to, że nie... Wejdź w start->uruchom->wpisz control userpasswords2, wciśnij enter i tam będziesz mógł sprawdzić jakie masz uprawnienia. Można też inaczej: ppm na mój komputer->zarządzaj->użytkownicy i grupy lokalne->użytkownicy. Kilkasz dwa razy na swoje konto, wchodzisz w członek grupy i tam będzie podane, czy jesteś adminem, czy nie...

(Mateusz165) #7

dzięki za wszelką pomoc ale problem polegał na tym iż wcześniej zainstalowałem na komputerze Comodo Internet Security i nie mogłem nic usunąć a teraz jak odinstalowałem ten program mogę odinstalować