Uprawnienia do folderu na serwerze

Dzień dobry!

Na serwerze Windows 2019 jest folder udostępniony kilku stacjom roboczym / w domenie lokalnej/ o nazwie np. BOX . Jakie uprawnienia sieciowe i NTFS nadać temu folderowi, aby użytkownik domeny na stacji roboczej mógł zapisać w tym folderze swój plik lub folder bez możliwości odczytu?

Adam Flidrzyński

Takie cuda, to tylko w CSI Miami…
Innymi słowy: uprawnienie ZAPIS, implikuje uprawnienie ODCZYT.

Możesz napisać coś więcej o potrzebie zastosowania takiego rozwiązania? Jeżeli chcesz uniknąć sytuacji, w której użytkownicy będą podglądali pliki zapisane przez innych, możesz podstawić folder wrzutnię, a z niego jakimś skryptem przenosić pliki automatycznie po pojawieniu się do innego folderu, do którego nie będą mieli dostępu.

Na poprzednim serwerze miałem tak ustawione, że użytkownik na stacji roboczej nie mógł otworzyć folderu udostępnionego, mógł tylko do niego “wrzucić”. A osoba uprawniona na serwerze mogła te pliki przejmować i dalej obrabiać.

Niestety nie zapisałem ustawień, a teraz nie mogę sobie przypomnieć.

To kombinuj we właściwościach folderu w zakładce ZABZEPIECZENIA. Teoretycznie możesz tam zostawić uruchomiony tylko atrybut ZAPIS dla konkretnego użytkownika, ale nie wiem jak to miałoby działać.

EWENTUALNIE, upewnij się, że zapis nie odbywał się przez program, który działał na prawach administratora.