Uprawnienia do kierowania quadem

Witam

Zdałem niedawno na kartę motorowerową i chciałbym sobie coś kupić :smiley:

Skuter jak skuter, bardziej pociąga mnie quad. Wyczytałem że

:?

Nie bardzo mi się uśmiecha kupować jakiegoś słabiaka dla dzieci, o prędkości ~45km/h bo mniej więcej tyle wyciągam na rowerze :stuck_out_tongue:

Czy mógł bym kupić jakiegoś pożądnego quada np. 250ccm i założyć jakąś blokade ? było by to wtedy legalne?

p.s w mojej miejscowości jakieś całe 98% skuterów ma zdjętą blokade :lol: tak w ogóle to to jest legalne? jak niby policja sprawdza prędkość maksymalną na kontroli :?:

NIestety nie

Możesz kierować quadem ale do 50 cm3.

Jeśli CIę interesuje ścigacz do 125 cm3 to zrób sobię prawko kat. A1 i będziesz sobie mógł śmigać Hondą CBR 125 :smiley: i Łykać te wszystkie skutry dla dzieci :smiley:

nie.

no i?

w terenie 45km/h to nieco inaczej niz na prostej drodze :stuck_out_tongue:

ale fakt faktem takie słabiaki dają wątpliwą przyjemność z jazdy :stuck_out_tongue:

nie jest to legalne aczkolwiek bardzo powszecjne :stuck_out_tongue:

no rusz głową … czym policja sprawdza prędkość ? :?

jak złąpią takiego delikwenta na jeździe powyżej 45km/h to robi się nie przyjemnie ;]


p.s. co do quada o większej mocy i pojemnośći

to przepisy mówią tylko o jeździe po drogach publicznych ;]

więc np po jakimś torze czy też lesie (o ile wolno po tym lesie jeżdzić) można by kierować quadem/motorem i większej pojemnośći

przynajmniej teoretycznie ;]

:frowning: No to nie bardzo. Wiem że to może być głupie, ale nie będe aż tak duż jeździł w terenie. Po prostu mam większą przyjemność z jazdy na czterokołowcu.

Już za 2 lata :smiley: Ale wtedy mogę też zrobić B1 i śmigać każdym ATV

A1 można robić od 16 lat

no… mam 14 :shock: B1 też od 16 :smiley:

Co to takiego mój tata ma ośrodek szkolenia kierowców i jeszcze takiego czegoś nie słyszałem :stuck_out_tongue:

A co do motorów to do pojemności 50cm3 polecam SIMSONA S51 całkiem fajny sprzęt miałem nie dawno, a teraz kupiłem Yamahe YBR i na wakacjach robie prawko A1 takie rozwiązanie też dobre :stuck_out_tongue:

A co do quada to moim zdaniem na kartę się nie opłaca nawet kupować, chyba że kupić z większą pojemnością i trochę po ryzykować :stuck_out_tongue:

http://www.prawojazdy.com.pl/index.php?id=31

Nie suszcie mi głowy o motorach :smiley: Tylko quad ;]

Teraz wyczytałem, że o ile sam quad można nabyć za nawet 4000 to dochodzi rejestracja za ~800zł, dokupienie kilku części i cholendarnie wysokie ubezpieczenie :o

Tylko pytanie, po co ci quad na drogi publiczne?

Nie wiem czy jeździłeś, ale przy zakrętach o więcej niż 30-40 stopni na asfalcie, staje się straszliwie podsterowny i możesz wyjechać na pas przeciwny.

Kup sobie skuter aerox/runner i sobie jeździj.

Policja zbytno uwagi nie zwraca na prędkość skuterów.

Chyba że będziesz jeździł setką po mieście, to wiadomo co może sie stać