Uprawnienia do operacji na plikach na C: (jak wyłączyć)

Witam. Po formacie mam następujący problem:

Korzystam zwyczajnie z konta z uprawnieniami administratora. A pomimo to, gdy chcę cokolwiek zmienić w plikach na dysku C (wyciąć, usunąć) wyskakuje mi okienko:

Jak zrobić, aby nie było potrzeby za każdym razem wciskania kontynuuj? UAC mam wyłączone w Sunrise Seven

witaj. ja robie tak… wchodze w panel sterowania ,konta użytkowników, i zmieniam hasło na własne i wszystko chodzi. #-o

Lol. Zią, ale ja nie muszę żadnego hasła podawać po naciśnięciu kontynuuj. Muszę tylko jakby potwierdzić, że jestem administratorem. Koło Kontynuuj jest ta taka “administratorska tarcza”

Dodane 24.06.2012 (N) 21:05

Dobra, już to zrobiłem, ustawiłem właściciela partycji C na swoje konto i działa.

Problem występuje na całej partycji C, czy tylko w przypadku plików systemowych? Jeżeli tylko w przypadku plików systemowych to jest to całkowicie normalne, system wymaga podniesionych praw, zwykłe konto Admina w Windows 7 nie zapewnia pełni praw, zauważ że pod prawo klikiem masz opcję “Uruchom jako Admin”, możesz zrobić jeden myk (nie jestem pewien czy pomoże), przejąć explorer.exe na “własność” (w sunrise seven masz opcję "dodaj do menu kontekstowego “przejmij na własność”), udaj się do Partycja Systemowa -> Windows-> zlokalizuj Explorer.exe -> “przejmij na własność”-> sprawdź w uprawnieniach czy masz pełne prawa do tego pliku (może się zdarzyć że opcja przejęcia automatycznego nie zadziała jak powinna)-> wtedy zmień uprawnienia ręcznie: http://www.fixitpc.pl/topic/55-przyznaw … -folderow/

Zaznaczam że wcale to nie musi rozwiązać Twojego problemu, jednak może zmniejszyć ilość komunikatów…

BTW> Jeżeli zmieniłeś np. przycisk start przez Sunrise Seven, wtedy nic nie zrobisz, przez taką zmianę niszczysz cyfrowy podpis Explorer.exe i zawsze będziesz dostawał komunikaty o wymogu podniesienia uprawnień, explorer.exe jest wtedy traktowany jako plik “obcy”, pomaga tylko przywrócenie oryginalnego pliku :wink:

Próbowałeś wyłączyć UAC?

http://www.petri.co.il/disable-uac-in-windows-7.htm

@Mózg

@semtex

dzięki za tak obfitą wypowiedź. Problem występował w przypadku wszystkich plików. Ale jak już napisałem - przydzieliłem partycję do swojego konta.

PPM na partycji -> Właściwości -> Bezpieczeństwo -> Zaawansowane -> Właściciel

Był jakiś dziwny wpisany, ustawiłem swoje konto (“soanvig”) i działa. A właśnie, muszę sprawdzić jak na koncie zwykłym tam wszystko działa i czy nie ma problemów ^^

Wiesz, najpierw napisałem odpowiedź, po jej wysłaniu zauważyłem Twoją “Edytę”, jednak postanowiłem pozostawić swoją odpowiedź, być może dla potomnych :wink:

Domyślnym “właścicielem” powinien być “trustedinstaller”, być może wyłączenie UAC przez Sunrise Seven spowodowało Twoją anomalię, możliwe że nie do końca poszło tak jak powinno, Twoja ręczna edycja “właściciela” wyprostowała sprawę…

BTW. Unikaj przejmowania całej partycji systemowej na własność, może to spowodować nieprzewidziane kłopoty w przyszłości (informacja proforma :wink: ). Samo przejęcie explorer.exe i/lub folderów powiązanych z kontem Admina powinno wystarczyć ;).

Pozdrawiam.