Uprawnienia do partycji "D"

Potrzebuje zabronić możliwości tworzenia i przeglądania czegokolwiek na dysku D: użytkownikom z grupy “Użytkownicy zaawansowani”, Pełny dostęp, powinni mieć tylko użytkownicy z grupy “Administratorzy” jak to zrobić za pomocą karty “Zabezpieczenia”. Jeszcze lepiej byłoby gdyby cała partycja “D” była widoczna tylko dla określonej grupy użytkowników. Da radę to zrobić w samym Windows 7 Professional czy trzeba użyć zewnętrznych programów?

Da radę z poziomu tej zakładki. Pomocna będzie opcja uprawnienia czynne, aby nie sprawdzać uprawnień logując się na każde konto.

W zasadach grup można tę partycję ukryć http://davibos.blogspot.com/2012/08/ukrywanie-partycji-w-systemie-windows-7.html

 

O widzisz i to mi się podoba :slight_smile:

 

O tak będzie bardzo pomocna ta zakładka czynne uprawnienia, patrząc na to że mam około 30 kont użytkownika którym chcę to zabronić  :)

 

Czy powinienem zostawić w zabezpieczeniach dysku D: tylko tak jak w załączniku, czy jakoś inaczej?

 

Ale z tego co widzę bardzo prosto się do niej dostać wpisując w pasku adresu literę dysku, chowana jest tylko z okna mój komputer

okno-test.png

Zgadza się. Myślałem, że dodatkowo partycja miałaby być niewidoczna dla innych użytkowników, stąd moja porada.

Ale ja nie mówię że dodatkowo nie ukryje też tego dysku :slight_smile:

A nie łatwiej utworzyć nową grupę z odmową dostępu i dodać tam tych 30 użytkowników?