Uprawnienia kont przez group policy

(Djkasjan) #1

Witam.

Mam pewien problem a w tej dziedzinie brak mi doświadczenia. Postaram się szybko opisać sytuacje może ktoś pomoże jak to bezboleśnie zrobić.

Głównie chodzi o komputery w firmie. Mamy już dosyć niektórych sytuacji oraz to że pracownicy znają hasła administratorskie komputerów. Niestety niektóre momenty wymagają podania im przynajmniej dostępu do konta serwisowego na którym mogą już na prawdę dużo! Stwierdziliśmy że robimy zmiany i idą nowe hasła na każdego rodzaju konta. Problem polega jedynie na tym że większość komputerów jest lotna po terenie kraju i są wypadki że niektóre uprawnienia są potrzebne.

Czystym tego przykładem jest że użytkownik zaawansowany nie może zainstalować drukarki! Co jest największym problemem.

Komputery obsługuje głownie Win XP (kilka sztuk Vista).

Komputery dodane są do domeny obsługiwanej jeszcze przez staruszka NT.

Niestety brak funduszy na modernizację i rozwiązania VPN sprawia że trzeba sobie inaczej ułatwiać robotę!

Jest ktoś w stanie pomóc , określić które klucze odpowiadają za drukarki ? Za dodawanie , instalowanie tego rodzaju sprzętu ?

Tak jak mówiłem wcześniej nie mam doświadczenia w tej dziedzinie ale wiem że jest to możliwe. Zmiana na kontach komputera i domeny.

Jeśli ktoś jest w stanie pomóc i ma jakieś szersze pojęcie to czy mógłby dodatkowo poinformować o ewentualnych zagrożeniach udostępniania takiego czegoś? (np. taka pozycja pozwoli na instalowanie , usuwanie innych rzeczy niż tylko drukarki)

Chociaż zadowolę się wiedzą o poszczególnych elementach wypływających na drukarki.

(Grzesiekj) #2

Cześć.

Prościej by było drukarkę sieciową podinstalować na serwerze i w GPO zdefiniować odpowiednią regułę odpowiadającą za ścieżkę do drukarki.

Np w Default Domain Policy w Computer Configuration - Printer Connections zdefiniować Path - \server\drukarka-pcl6