Uprawnienia plików

Witam jakie uprawnienia należy nadać plikom zdjęciom na mojej stronce żeby się wyświetlały alę żeby nie można było ich zapisać na dysku kopiować/??

Nie ma czegoś takiego :wink:

jak to nie ma nie da się zablokkować aby klikając na zdjęcie prawym przyciskiem zablowować “zapisz obraz jako” dla innych użytkowników?

Można za pomocą javascriptu,

jednak bądźmy poważni - dobre dla zaczynających przygodę z internetem.

Tym bardziej, że coraz bardziej popularne są dodatki typu no-script.

Ewentualnie całkowite wyłączenie obsługi js.

http://www.webdiary.pl/technologie+art.id+112.htm

Bardziej przeszkadza niż pomaga…

Już lepiej zrobić tą galerię we flashu.

a w jalbum idzie coś takiego ustawić?

Nie idzie, nic nie zabezpieczy przed zapisaniem obrazka. Możesz tylko utrudnić i nic więcej.

Dokładnie, blokowanie tylko denerwuje i zniechęca użytkowników.

Na dobrą sprawę jeżeli ktoś chce skopiować obrazek, to zrobi to prędzej, czy później.

Zablokować jest trudno… co z tego, że prawy klawisz nie działa… odnajdę sobie w źródle strony ścieżkę do obrazka, który chce skopiować, potem wpisze ją w pasku adresowym przeglądarki i już - zapisuję i mam… Nie ma takiego skryptu, potwierdzam: jak już to może tylko utrudnić i nic więcej… Po za tym, większość skryptów takich działa tylko w IE… więc mija się to z celem…

Wystarczy przeciągnąć obrazek do paska adresu :lol:

Ja mam w w ustawieniach JS w FF taką opcję: “blokowanie i zmiana menu kontekstowego” jest zablokowane :wink:

Sorry za OTa. To ostatni raz.

Wydaje mi się, że pomimo wszystko takowy plik graficzny da się zapisać na dysku… pomimo zabezpieczeń :stuck_out_tongue:

PrintScreen, wklejamy do Painta, ładnie zaznaczamy i wycinamy interesującą nas część, zapisujemy… i pomimo zabezpieczeń mamy grafikę na dysku :mrgreen:

Na klawisz PS też są sposoby ;). Na dezaktywację klawisza, jak i na ponowne obejście zabezpieczeń…