Uprawnienia plików

(Deprim86) #1

Witam jakie uprawnienia należy nadać plikom zdjęciom na mojej stronce żeby się wyświetlały alę żeby nie można było ich zapisać na dysku kopiować/??

(L337 Crew) #2

Nie ma czegoś takiego :wink:

(Deprim86) #3

jak to nie ma nie da się zablokkować aby klikając na zdjęcie prawym przyciskiem zablowować "zapisz obraz jako" dla innych użytkowników?

(L337 Crew) #4

Można za pomocą javascriptu,

jednak bądźmy poważni - dobre dla zaczynających przygodę z internetem.

Tym bardziej, że coraz bardziej popularne są dodatki typu no-script.

Ewentualnie całkowite wyłączenie obsługi js.

http://www.webdiary.pl/technologie+art.id+112.htm

Bardziej przeszkadza niż pomaga...

Już lepiej zrobić tą galerię we flashu.

(Deprim86) #5

a w jalbum idzie coś takiego ustawić?

(system) #6

Nie idzie, nic nie zabezpieczy przed zapisaniem obrazka. Możesz tylko utrudnić i nic więcej.

(Pavobe Reg) #7

Dokładnie, blokowanie tylko denerwuje i zniechęca użytkowników.

Na dobrą sprawę jeżeli ktoś chce skopiować obrazek, to zrobi to prędzej, czy później.

(Aniołeczek) #8

Zablokować jest trudno... co z tego, że prawy klawisz nie działa... odnajdę sobie w źródle strony ścieżkę do obrazka, który chce skopiować, potem wpisze ją w pasku adresowym przeglądarki i już - zapisuję i mam... Nie ma takiego skryptu, potwierdzam: jak już to może tylko utrudnić i nic więcej... Po za tym, większość skryptów takich działa tylko w IE... więc mija się to z celem...

(Pavobe Reg) #9

Wystarczy przeciągnąć obrazek do paska adresu :lol:

Ja mam w w ustawieniach JS w FF taką opcję: "blokowanie i zmiana menu kontekstowego" jest zablokowane :wink:

Sorry za OTa. To ostatni raz.

(DanKar) #10

Wydaje mi się, że pomimo wszystko takowy plik graficzny da się zapisać na dysku... pomimo zabezpieczeń :stuck_out_tongue:

PrintScreen, wklejamy do Painta, ładnie zaznaczamy i wycinamy interesującą nas część, zapisujemy... i pomimo zabezpieczeń mamy grafikę na dysku :mrgreen:

(Pavobe Reg) #11

Na klawisz PS też są sposoby :wink:. Na dezaktywację klawisza, jak i na ponowne obejście zabezpieczeń...