Uprawnienia uzytkowników w Windows XP Home Edition SP2


(Fraczek14) #1

Witam!

Szukam i szperam w internecie, czytam różne artykuły, ale wszedzie jest napisane, że ta sprawa w Windosc Xp Home Edition jest skomplikowana i na tym ucina się temat. W związku z tym mam nadzieje, że tutaj znajde pomoc. Potrzebuje ograniczyc jednemu uzytkownikowi dostęp do pewnych plików (wręcz całych partycji), programów oraz funkcji systemowych. Jak to zrobic??


(tacyer) #2

Jeśli jesteś Administratorem komputera wejdź w panel sterowania->Konta użytkowników i wybierz konto kolesia któremu chcesz ograniczyć dostęp->Zmień typ konta i wybierasz Konto z ograniczeniami.


(Lasinski Jacek) #3

fraczek14 , możesz ten folder / partycję utworzyć twoim prywatnym folderem / partycją.


(tacyer) #4

Albo zapezpieczyć hasłem, takie programy znajdziesz na vortalu.


(pysiu) #5

WINDOWS XP HOME PL - Odblokowanie Zakładki Zabezpieczenia - http://banita.pl/~pysiu/porady/index5.html

WINDOWS XP HOME PL - Nadawanie Praw . - http://banita.pl/~pysiu/porady/index1.html

WINDOWS XP HOME PL Odblokowanie Zakładki Zabezpieczenia . prezentacja - http://banita.pl/~pysiu/prezentacje/prezentacje.html

to ci pomoże w nadawaniu praw użytkownikom :slight_smile: w HOME :stuck_out_tongue:


(Fraczek14) #6

Chce przekonwertować dyski. Wpisuje w wierszu: "convert e: /fs:ntfs", wyskakuje mi pytanie o woluminiu. Podaje i wyskakuje mi:

Co mam teraz zrobić?? czy jesli dam TAK to nie strace danych z dysku??


(Fraczek14) #7

Aha i jeszcze jeden problem. Mam juz zakładke zabezpieczenia, tylko nie mam w niej wszystkich uzytkowników...jak ich dodać?? klikam w dodaje, ale niezbyt wiem co dalej zrobić.....i jeszcze w jaki sposób edytuje sie grupy?? okazało się, że moje konto jest jednoczesnie w grupie administratorzy i uzytkownicy. zablokowałem konto grupie uzytkownicy i przy okazji zablokowałem też sobie :P....stąd pytanie w jaki sposób edytować grupy?? z góry dzieki za pomoc


(Lasinski Jacek) #8

fraczek14 , czy niejest to przypadkiem partycja systemowa? Jeśli tak to nie przeprowadzisz tej operacji. Co do grup itp. to Start > Uruchom... i polecenie "control userpasswords2" tam zarządzasz użytkownikami i przydzielaniem ich do odpowiednich grup roboczych.


(Fraczek14) #9

nie to nie jest partycja systemowa


(Lasinski Jacek) #10

fraczek14 , więc zapewne masz zainstalowane na niej jakieś programy z których korzysta system / Ty, dlatego narzędzie nie pozawala przekonwertować partycji.


(Fraczek14) #11

Nie kapuje tu czegoś...moje konto jest w grupie Administratorzy a nie ma dostepu do folferu, który zablokowałem dla grupy Użytkownicy.....


(Fraczek14) #12

na tej partycji nie ma zainstalowanych żadnych programów...

btw. czy jest dostepne w XP Home Edition gpedit.msc lub czy da sie to jakos dodać??


(Lasinski Jacek) #13

fraczek14 , nie jest dostępne, nie da się dodać.