Uprawnienia w Viście, brak dostępu

Siema,

Zainstalowałem niedawno Viste, ale jako, że nie chciałem się się rozstawać z XPkiem, to po prostu zrobiłem 3 partycje; XP na jednej, Vista na drugiej, gry i muzyka na trzeciej. No i wszystko pięknie śmiga, prócz faktu, że z poziomu Visty nie mam dostępu do plików z partycji XP (gry i nuta jest ok). Coś tam porobiłem w uprawnieniach co poznajdywałem w sieci tutoriali, i niby jest ok, mogę tworzyć nowe pliki na partycji, zmieniać nazwy itd. ale są nadal foldery gdzie jak wchodzę to wyskakuje mi moniot (mniej więcej) ‘Nie masz uprawnień do tego folderu, czy chcesz je przejąć?’ Daję kontynuuj i rzeczywiście, mogę wejść do foleru i już jest ok. Tylko, że tych folderów mam ok 100 (chodzi o addony w grze WoW). Nie wiem czy gdzieś tam na partycji nie ma więcej takich folderów. Nie ma jakieś możliwości przejęcia uprawnień do CAŁOŚCI? Bo takie ‘odhaczanie’ 100 folderów mi się nie za bardzo widzi… Z góry thx za pomoc :wink:

Przejmij na własność (cały folder): http://windowshelp.microsoft.com/Window … 31045.mspx

(zaznacz Zamień właściciela dla podkontenerów i obiektów).

PPM na ten plik > właściwości > zabezpieczenia > zaawansowane > właściciel > klikasz na “siebie”, zaznaczasz “zmień właściciela dla …” > 2xOK

Wchodzi jeszcze raz w zabezpieczenia > wybierasz swój profil > klikasz wszędzie na zezwalaj > OK

Żeby ta zakładka się pokazała to musisz wejść w Opcje folderów > widok > oznaczyć “użyj prostego udostępniania plików” > ok