Uprawnienia Windows XP

Na tym forum przeważnie ja pomagam ludziom, ale ostatnio role się odwróciły.

Komputer mi się rozwalił bo za bardzo grzebałem w uprawnieniach systemu.

Znacie jakiś program do przywracania uprawnień dla Windows XP, w przypadku gdy

bios jest ok,

mbr ok,

mft ok,

bootloader ok,

boot.ini ok

tryb awaryjny nie działa,

i jest to netbook, czyli bez napędu CD.

Szukam jakiegoś linuxa na bootowalny pendrive, co reperuje te uprawnienia z powrotem, tylko kompleksowo, nie tylko poprzez naprawę plików konfiguracyjnych w C:\Windows\system32\config (to akurat umiem zrobić ręcznie), ale też poprzez skanowanie wybranych dysków NTFS i przywracanie uprawnień?

a używałeś przywracania systemu

nie możesz zrobić sobie bootowalnego windows’a na pendrivie ?? wtedy naprawić system??

merliner , skoro namieszałeś w uprawnieniach, to raczej nie licz na to, że odratujesz ten system. Po mojemu zostaje w tej sytuacji spod jakiegoś linuksa live cd skopiować ważne pliki i wgrać XP od nowa.

Kombinuję z WinToFlash, o wynikach napiszę pózniej.

Dodane 27.10.2011 (Cz) 22:35

Błąd WinToFlash. Przy uruchomieniu wyskakuje błąd startu.

WintoFlash tworzył ten pendrive przez godzinę czasu. Zamiast spakować do SquashFile jak w Linuksie, to zgrywa tysiące plików na pendrive. Zenada.

Chyba dam sobie spokój z tym.

Wolałbym jakieś gotowe narzędzie, a nie dodatkowego kombinowania, myślenia.

Zajrzyj tutaj jak przygotować Winde na pendrivie : http://walendowski.com/2009/02/19/insta … eci-flash/

Powodzenia.

Powyżej, jest to dysk instalacyjny Windows XP na pendrive. No i cóż, WinToFlash też wykonuje go poprawnie, i też zrobiłem go na wszelki wypadek, niepoprawnie natomiast wykonuje Windows PE XP, podczas startu komputera pokazuje błędy. To jego celowo robiłem i to on pokazuje błędy.

Wiem co spowodowało kłopot z uprawnieniami, usunięcie grupy “System” z zakładki “Zabezpieczenia” z partycji C:, zastosowane podczas trybu awaryjnego w Windows XP Home. Zastosowałem te atrybuty do wszystkich folderów i plików na dysku C, a potem po restarcie stanął blue screen. Tryb awaryjny już się nie wyświetlał nawet.

Wydaje mi się, że w takiej sytuacji trzeba uzyc instalatora Windows XP a dokładnie uzyć opcji reperacja Windows XP. Niby śmiesznie proste ale sytuacja dotyczy netbooka, trzeba specjalnie przygotować jakiś instalator Windows na pendrive, co trwa godzinę czasu. I nie wiadomo czy to się w ogóle uda, w końcu reperacja to nie format+instalacja, obawiam się ze przy reperacji złe uprawnienia mogą pozostać a wtedy nici. Zeby się przekonać, przetestuję całą podobną sytuację jutro w wirtualnej maszynie. O wynikach napiszę.

Dodane 02.11.2011 (Śr) 17:35

Utworzyłem ten pendrive, niby instalator się pojawia, wybrałem reperację, ładnie, pięknie, ale po skopiowaniu plików (które trwało az 40 minut) pokazuje ze nie moze znalezc hal.dll, wazny plik.

WinToFlash chyba zle zrobił ten pendrive, nie wiem czy inne programy też robią ten błąd.