UPS --> czy pojawiło się coś w przystępnej cenie?

Witam serdecznie,

Mam wrażenie, że u mojej matki są jakieś problemy z prądem:

w ostatnim czasie wymieniłem ze 3 zasilacze, 2 płyty główne, nowy komputer teraz dostaje szajby… Przyszło mi na myśl,

żeby jeszcze spróbować wymienić kabel zasilający, oraz dodać UPS.

Co możecie polecić w przystępnej cenie, żeby nie gryzło się z APFC, chociaż obawiam się że będzie ciężko :confused:

Sprzęt nie jest jakimś potworem - płyta All-in-one + AMD II,

CoolerMaster 450W RS-450-ACLY (z aktywnym PFC).

Cóż…wybór jest naprawdę spory. Poprzez amerykańskiego APC do polskiego Evera, Fideltronika itd

Osobiście używałem kiedyś UPS-a Orvaldi. Całkiem przyzwoita marka, ale gdybym miał kupować coś teraz to chyba raczej Ever-a. APC jest zbyt drogi a polskie UPS-y są naprawdę dobrej jakości. Radzę unikać produktów ActiveJet. Kiepska sprawa

No ja wyboru szczerze mówiąc w tańszym sprzecie nie wdzę - na szczęście wpadł mi w ręce APC Smart-UPS 1500VA.

p.s. chodzi o, że wymagana jest pełna sinusoida - taki domowy UPS (tańszy) nie dogada się z zasilaczem z APC.

Every dogadują się bez problemu

Podaj proszę model…

Na przykład seria Sinline

Ciężko wejść na stronę Evera i sobie poczytać?

Myślałem, że masz na myśli jakiś “domowy” model a seria, którą podałeś już ma ceny dosyć wysokie - jest to kwota, za którą można już myśleć o remoncie instalacji elektrycznej :wink: Dziękuję za pomoc.

Z tego, co twierdzi Ever, ich wszystkie UPS-y współpracują z APFC, ale podchodzę z dużą ostrożnością do takich deklaracji. Stąd właśnie celowe spojrzenie na produkt z nieco wyższej półki :wink: