UPS dla NAS Synology 918+

Zastanawiam sie nad zabezpieczeniem NAS’a na wypadek spadku napiecia lub jego calkowitej utraty mimo ze mieszkam w dużym miescie i nie pamietam by byly jakies przerwy w dostawie pradu ale mimo wszystko
zawsze jak myslalem o UPS to pierwsze skojarzenie bylo APC ale jak teraz faktycznie szukam to widze ze na stronie Synology wszystkie kompatybilne UPS sa dosc spore (pojemnosciowo) ciezko dostepne i/lub drogie, a tak w ogóle to jakies stare modele wiec zainteresowalem sie firma CyberPower modelem CP900EPFCLCD 900VA podobno ma pełna sinusoidę, szybko bo w 4ns ma reagowac, ma normalne wytczki z tylu i po jakims czasie bede mogl sam wymienic baterie wiec taka dla mnie zalozona podstawa jest kosztuje ok 700zl i ma 2 lata gwarancji na urzadzenie oraz baterie i tu rodzi sie pierwsze pytanie ile takie baterie wytrzymuja i ile kosztuja bo z takich wstepnych poszukiwan to znalazlem na PL stronie zamienniki w cenie od 70-150zl z gwarancja dzialania 5-10lat ale nie bylo tego konkretnego modelu i na Amazonie za ok 50$ plus ewentualne przesylki cla itd ale jaka bedzie dostepnosc za 2-3 lata jak przydzie co do wymiany?

opinie o tym UPS w jednym z PL sklepow sa bardzo pozytywne za to opinie na angielskim Amazonie sa mieszane

pod UPS chce podlaczyc tylko NAS Synology ktory ma zewnetrzny zasilacz jak do laptopa, router, modem i switch wiec obsluga zwyklych wtyczek z tylu jest jego duzym plusem ale moze polecacie jakis inny UPS do 1000zl ktory bedzie sie automatycznie komunikowal z NAS’ami Synology by je bezpiecznie wyłączyć lub wlaczyc?

Używam z NAS-em Synology APC Back-UPS RS 550 LCD i jestem bardzo zadowolony. Dodatkowo ten UPS podtrzymuje jeszcze router.

a ile czasu uzywasz? czy one sie ze sobą komunikuja czyli ze sie NAS bezpiecznie wylacza i jak prad wroci to sie włącza? co z kultura pracy czyli halas i temperatury? ile trzyma na bateri ? co z ewentualna wymiana bateri?

co to za pytania. Na stronie producenta NAS masz listę zgodnych urządzeń bo kupisz niekompatybilny i nie wyłączy ci serwera przy braku zasilania.
Producent podaje że urządzenie pobiera niecałe max 30W wiec szukasz sobie dalej na stronie producenta np Eaton 5SC500i powinien trzymać ok 70 minut przy maksymalnym obciążeniu NAS natomiast APC SUA1000 (wątpię żeby był jeszcze produkowany) ze 2,5 godziny wytrzyma

Nie jest ci potrzebny pełny sinus. Ja w domu używam APC BX950UI i router, dwa AP, switch mi trzyma 2 godziny.

Od września 2012 r. Raz już wymieniałem baterię, w listopadzie 2016 r. Generalnie po za tym, wszystko działa bezobsługowo, zupełnie mnie nie angażując.