UPS do Microserverow

Hejka,
mam propozycje na UPSa APC BACK UPS PRO 900. Stan OK, bateria również.
Od mojego znajomego.

Dlatego pomyślałem żeby wykorzystać go przy moich Microserverach HP.
Tylko powiedzcie czy warto? Kumpel chcę 20 funtów, bo ma nowego od kilku dni.

Obecnie mam jakiegoś SWEEX 1000VA więc chyba ten APC tak czy siak będzie OK.

Do podtrzymania mam:

  • HP N54L G7 16GB, 2x512GB SSD, 2x1TB HDD, plus karta sieciowa dual-port
  • HP N54L G7 16GB, 1x1TB, 4x3TB, plus karta sieciowa dual-port
  • HP N40L G7 16GB, 1x1TB, 2x3TB, plus karta sieciowa dual-port

W manual do od HP jest napisane, że te serwery maksymalnie uzbrojone pobierają około 72-73W.
Zostaje jeszcze sporo mocy i można by podłączyć sieć [switch 24porty,2 x ap,router] i 6 kamer IP.

Ani jedno ani drugie sie nie nadaje do serwerów ale z tych dwóch już lepszy ten sweex, powinien dłużej podtrzymać zasilanie. Trzy w pełni uzbrojone serwery pochłoną 50% mocy tego apc. Zawsze możesz mieć dwa UPSy. Jaki system masz na serwerach?

Poprawiam błąd jeśli chodzi o pojemność SWEEXa jest to 1000VA a nie 1500VA.

Systemy na serwerach to Debian 7 i Ubuntu 14.
To domowa serwerownia.

W styczniu chciałem kupić APC SMART-UPS 1500VA.
Dokładnie o ten mi chodzi: http://www.apc.com/shop/mk/en/products/APC-Smart-UPS-C-1500VA-LCD-230V/P-SMC1500I
Ten już bardziej się nada?

Jak przeglądałem filmiki na youtube domowych serwerowni to często widywałem tego APC BACK-UPS PRO 900. Przeważnie widziałem podłączone do nich Microservery i NAS od Synology lub QNAP. Dlatego myślałem, że to będzie dobry pomysł.

Szczerze wolałbym usunąć tego SWEEX mam go ponad 2 lata i bateria już nie jest tak dobra.
Nawet 2 razy SWEEX nie zdążył się przełączyć na baterie i wszystko padło :confused: były to w maju i sierpniu tego roku.

Chyba wezmę tego APC bo 20 funtów to jak za darmo.

jeśli masz tam linuxy to możesz brać APC BP 900 i konfigurujesz NUT tak żeby informował pozostałe serwery o stanie UPS’a. Podejrzewam że tak miałeś to zrobione. W zasadzie to nie wiem czy APC podtrzyma ci zasilanie dłużej, wymiana baterii w tych UPSach to śmieszny wydatek. APC wydaje się być bardziej niezawodne.

Według specyfikacjio APC na nowych bateriach powinien twoje serwery podtrzymać 20-40 minut

A co powiesz o APC SMART-UPS 1500 LCD?

A co mam powiedzieć. dobry UPS bo ma na wyjściu pełny sinus i podtrzyma Ci serwery przez ~80 minut.

http://www.apc.com/products/runtimegraph/runtime_graph.cfm?base_sku=SMT1500I&chartSize=large

Poza tym mi akurat taki UPS padł ostatnio 4 dni po skończeniu gwarancji, najpierw wymienili na używany który okazał sie uszkodzony a potem na nowy. Dodatkowo Do serii SMT możesz na Allegro dokupić używany interfejs LAN AP9360 jesli dobrze pamietam.

Czy przy wymianie baterii jest jakaś konkretna procedura?

Ja wymieniłem baterię na “gorąco” bez wyłączania UPSa. Na razie naładowałem ją do pełna.

Bateria ogarnięta. Wystarczyło podać datę wymiany baterii.

39 minut z 3 microserwerami, routerem Ubiquiti Edgerouter Lite-3 i Rasoberry PI2.

Dla mnie bomba!

W styczniu/lutym kupię APC SmartUPS 1500 i zamienię go z BackUPS, a ten pójdzie tylko do sieci.