UPS- Jak obliczyć jaki jest potrzebny

Witam,

Mam kompa typowego słabiaka do pisania faktur i ostatnią miałem problem, że gdy wyłaczyli komp to mu dane znikły… Wiec żeby zapobiec takiej sytuacji postanowił zakupić ups, ale ja się na tym w ogóle nie znam wiec nie wiem jaki ups trzeba kupić, żeby potrafił potrzymać takiego kompa:

P III 800MHZ

Grafa integra+ dźwiek integra

256mb ram

20gb dysk

Cd-romi

Całość to taki blaszak z compaq.

Zależy żeby potrzymał całość przez jakieś 5min. Najlepiej jakbyście podali mi konkretny model z komputronik-a.

Pzdr

Myślę, że taki 120-150W wystarczy.

Złączono Posta : 17.11.2007 (Sob) 12:42

Ten wystarczy, i jeszcze będzie miał spory zapas, to jest najmniejszy z komputronika.

APC Back-UPS CS 350VA (BK350EI)

W komentarzach jest coś napisane, że nie posiada typowych gniazd polskich, tylko komputerowe… O co w tym chodzi?? Mówie szczerze w ogóle nie czaje o co biega w ups. Chciałbym model, który nie będzie stawiał żadnych oprów i nawet taki laik jak ja będzie w stanie go podłączyć bez potrzeby szukania specialnych kabli itp.

Pzdr

Chodzi o taką wtykę jaka jest wkładana do zasilacza w komputerze, czyli najprawdopodobniej jak kupisz ten UPS dadzą Ci w zestawie właśnie taki kabel który z jednej strony będzie wkładany do zasilacza a z drugiej do UPS i on jest bez bolców.