Uptime routera MikroTik

Witam!
Poniżej ciekawostka - uptime (czas pracy) routera MikroTik RB750GR3. Myślę że jak na warunki domowe to niezły wynik. Jak ktoś ma więcej dni niech się pochwali wraz z podaniem modelu routera.

Pozdrawiam!

MT_uptime

Wysoki uptime może być oznaką że użytkownik nie prowadzi aktualizacji oprogramowania :wink:

@anon42271672 Oj tam aktualnie zainstalowana wersja RouterOS to 6.49.1 a najnowsza to 6.49.4 więc nie jest tak źle. Jak mówi stare powiedzenie - działa to nie ruszaj.

Pozdrawiam!

Gorzej jak ciebie ruszy jakiś domowy hacker, który zna obejścia na poradnik konfiguracji @wasabi1084.

@krystian3w Raczej nie bo nie ma dostępu do tego routera z zewnątrz.

Pozdrawiam!

Wytłumacz mi co tu jest niezłym wynikiem 100d bez resetu czy 100d bez zaniku zasilania ?

@Wredzia Uptime 100 dni w warunkach domowych to chyba rzadkość prawda?

Pozdrawiam!

Nie sądzę.
Jeżeli sprzęt pracuje na obszarze gdzie rzadko zdarzają się awarie elektryczności lub jest pod upsem to może osiągnąć takie (lub większe) wartości.

@anon42271672 Ten router jest zamontowany w skrzynce pod sufitem razem z drugim routerem TL-WR1043ND (on służy jako AP z WiFi). W tej samej skrzynce oprócz tych urządzeń jest jeszcze tylko listwa zasilająca. Póki co żadna awaria/zanik zasilania się nie zdarzył.

Pozdrawiam!

Nie.

Nie.
Niejednokrotnie miałem po 6-8 m-cy na TL-WR1043ND ver. 4, ale albo ja coś robiłem i wymuszałem restart albo trzeba było z jakiegoś powodu wyłączyć prąd.
Mam ten router około 5-6 lat, nigdy nie zaliczył zwisu czy potrzeby restartu bo coś źle działa.

@Wredzia No to niezły uptime. Którą miałeś wersję tego routera V1 czy V2? Bo ja mam V2.

Pozdrawiam!

Wersja 4, ostatnia. Chwilę po zakupie Tplink ogłosił zakończenie wsparcia :slight_smile:

@Wredzia Teraz jak miałbym go kupić jako kolejny to tylko V2 lub V4. Tylko że pewnie nowego nie dostanę.

Pozdrawiam!

Po co kupować sprzęt bez wsparcia, jeszcze tym bardziej router?

@anon42271672 Bo jest stabilny jak skała i nigdy nie sprawiał problemów. Chyba że poleciłbyś mi coś z DualBand i podobną stabilnością?

Pozdrawiam!

Eee?
Jeżeli jakieś urządzenie zawiesza się po kilku godzinach, dniach to może…

  1. jest nieprawidłowo skonfigurowane
  2. Występuje błąd w oprogramowaniu, zalecana jest aktualizacja
  3. Jest wadliwe.

To jest tak samo jak w przypadku oprogramowania.
Dzisiejsi producenci wydają urządzenia w ekspresowym tempie aby tylko rozpocząć sprzedaż i zyski.
Nie przejmują się stabilnością no BO przecież zaraz obiecają poprawki poprawek i łatki łatek.

  1. nieprawidłowa konfiguracja ma wpływać na stabilność ? Żartujesz…
  2. rozumiem poprawki bezpieczeństwa, ale wypuszczenie do sprzedaży niestabilnego sprzętu jest nie do przyjęcia.
  3. Zawsze może się trafić wadliwa sztuka cudów nima. Ale nie na zasadzie, że błędy poprawimy w kolejnym modelu a ty się męcz lub kup poprawiony produkt.

Nie

Tak i to duży. Chodźmy dlatego, ze błąd jakiejś funkcji w oprogramowaniu routera będzie to powodował.