Uruchamiam kompa i BIOS się nie zgłasza.?

Było tak,

Uruchomiłem kompa, spoko, XP śmiga ,coś tam przeglądam i nagle zwiecha. CtrlAltDel nie pomaga, żadnej reakcji. No to RESET.

System ponownie się uruchomił ale znowu po minucie (od całkowitego uruchomienia) zwiecha. Znowu RESET…

ale tym razem już żadnej reakcji, BIOS się nie zgłasza, kom nie wydaje z siebie żadnych dźwięków.

Otworzyłem go: zasilanie jest, bo wszystko się kreci -przynajmniej wiatrak na procku. Płyta główna to ABIT Fatality AN8. Jest na niej LED który wyświetla jakieś kody serwisowe, ale pokazuje 9.9 co jak wynika z książki chyba OK.

Nic, odłączyłem inne urządzania (dyski, mysz, klawiaturę itp.) Reset i nic. Wyjąłem pamięci - reset i nic. LED tylko zgłosił że Banki Ram puste.

Wyjąłem Grafikę, reset i nic.

Zrobiłem Reset CMOS’u, też nic.

Ktoś ma jakiś pomysł, co to może być i co mógłbym jeszcze sprawdzić?

Komp ma jakieś 3 lata, procesor to Athlon 64 3200.

Kabelek SATA od twardego dysku. Czy się nie wypiął, mi to czasmi występuje.

To nie kabelek.

Czy z kabelkiem czy bez sytuacja bez zmian.

Zmień zasilacz (pożycz), albo na bieżącym pomierz napięcia miernikiem.

A czy to może być procesor.?? Czy ten LED na płycie zgłosiłby błąd jeżeli coś było by nie tak z procesorem???

Jak by się wypiął kabelek SATA to bios by się zgłaszał.

Napięcia może jak dorwę jakiś miernik sprawdzę wieczorem.

Na pewno płyta reaguje jak odepnę napięcie 12V to dla procesora. LED od razu zgłasza kod.

Witam wszystkich!!

Mam dokładnie ten sam problem. Ta sama płyta głowna i te same objawy.

Jeżei udało Ci się coś wykombinować to proszę napisz.

Sprawdź baterię bo powoduje że bios jest niestabilny.

Moje GG : 6421311

Ja miałem z laptopem podobny kłopot. Uruchomiłem włączył się Ubuntu ale nie znałem hasła (w sklepie zainstalowali) więc reset i chciałem do biosu wejść ale się nie dało, system też się nie uruchamia. Jak dla mnie to BIOS uszkodzony (w laptopie grzebać nie moglem bo po gwarancji) ale wyjmij baterie i odczekaj trochę, zresetuje się bios i może wróci do normy.

Co do dźwięków to bios powinien to zgłaszać jeżeli jakiś podzespół nie chodzi.

No tak.

Ale rja napisał, że zrobił reset Biosa.

Zrobił tyle resetów że musiałem nie zauważyć. Tylko trzeba pamiętać żeby wyjąc na trochę dłużej (tak czytałem)

Te trochę dłużej, to około pół godziny. W przypadku rja , jest ewidentnie uszkodzenie płyty głównej, procesora lub zasilacza.

Zgadza się. Albo na dłużej baterię albo zworkę na chwilę przestawić ( minuta ).

Najgorsze jest to, że teraz nie mam dostępu do swojego kompa i nie mgę przetestować sposobu z wymianą baterii. Także mam nadzieję, że rja przetestuje i napiszę co i jak.

No i DUPSKO. Sprawdziłem wreszcie sposób z baterią. No i niestety także nie działa. Nie wiem co jest. Na zagranicznych forach ludzie mają podobne problemy i też nie potrafią tego rozwiązać.

Cóż, wymiana… :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Bez dysku BIOS by się zgłosił tylko by wywalił komunikat “DISK BOOT FAILURE, INSERT DISK AND PRESS ENTER”

Jak laptop na gwarancji - serwis.

Okazało się że to płyta nawaliła. Skończyło się na wymianie.