Uruchamianie aplikacji w żądanej rozdzielczości


(Kedziorki) #1

Witam.

Jeżeli jest jakiś sposób, to poproszę o poradę jak i gdzie ustawić żeby jakaś konkretna aplikacja uruchamiała się w takiej rozdzielczości w jakiej ja chcę.

Wiem, że wchodząc we właściwości skrótu do aplikacji jest opcja żeby ustawić by program uruchamiał się w rozdzielczości 640x480. A co gdy chcę aby automatycznie uruchamiała się w rozdzielczości 800x600 albo innej? Nie chce mi się ciągle ręcznie zmieniać rozdzielczości. W aplikacji także nie ma takich ustawień. Jest jakiś sposób na to? Jak nie za pomocą jakichś wpisów to może istnieje jakiś program, w którym można przypisać różnym aplikacjom dowolne rozdzielczości uruchamiania?

Jak ktoś wie to proszę o wskazówki.


(Piotrkijak) #2

Bodajże w właściwościach skrótu w zakładce zgodność jest taka opcja. Wystarczy zaptaszkować odpowiedni kwadracik, wybrać odpowiednią rozdzielczość i po zatwierdzeniu przyciskiem zastosuj, program powinien się otwierać w podanej rozdzielczości za każdym razem..


(Kedziorki) #3

Przecież napisałem wyżej, że jest taka opcja w skrócie ale można tylko ustawić rozdzielczość 640x480. A ja chcę inne rozdzielczości stosować. Chyba kolega przeoczył. :slight_smile:

Dodam jeszcze, że chodzi o system Win XP.


(hevet) #4

http://groups.google.com/group/ms-news. ... df7d6064cc


(Kedziorki) #5

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem: ten program MultiRes służy do szybkiej zmiany rozdzielczości ekranu. Jeżeli dobrze opis zrozumiałem to nie o to mi chodziło. Nie chcę zmieniać ręcznie rozdzielczości ekranu. Chcę żeby uruchamiana aplikacja sama zmieniała rozdzielczość w trakcie uruchamiania na taką z jaką ja chcę ją uruchomić. Jeżeli źle zrozumiałem opis tego programu to proszę o wyjaśnienie.

-- Dodane 12.09.2010 (N) 8:15 --

Chciałem odświeżyć temat.

Nikt już nie ma żadnego pomysłu na powyższe zagadnienie? Bo ja dalej nie znalazłem rozwiązania problemu.