Uruchamianie aplikacji z uprawnieniami administratora przez użytkownika

Witam

Potrzebuję sposobu, który pozwoli osobie pracującej na koncie z uprawnieniami usera uruchamianie programu jako administrator. Użytkownik nie może znać hasła konta administratora.
Prawie znalazłem rozwiązanie na stronie https://www.jakubkulikowski.pl/2020/08/28/uruchamianie-konkretnych-aplikacji-z-uprawnieniami-administratora-przez-uzytkownika-runas-exe/ ale nie działa to u mnie. Sprawdziłem to na 2 komputerach. Nie mogę nic wpisać w oknie konsoli. Wpisuje hasło ale żadne znaki nie pojawiają się. Pomimo tego wstukuje hasło na klawiaturze i wciskam Enter. Okienko konsoli wtedy się zamyka a program się nie uruchamia i tak wkoło. Klikam ponownie na skrót ale nadal mam pytanie o hasło i tak na okrągło.

We właściwościach skrótu w polu „Element docelowy:” wpisuję tak:
runas /user:pc01\Admin /savecred "C:\Fan\fan.exe /app:ff8c"

Oryginalnie w skrócie był tylko tekst "C:\Fan\fan.exe /app:ff8c"
pc01 to nazwa komputera
Admin to konto z uprawnieniami administratora
Instrukcje z linku wykonuje na koncie użytkownika.

Może wpisuje coś nie tak?

Dodałeś w Panelu Administracyjnym na koncie użytkownika poświadczenia do konta Admin, tak jak w dalszej części podlinkowanego artykułu?

Sprawdź na notatniku:

image

Po zrobieniu skrótu i uruchomieniu go, poświadczenie samo się utworzyło. Edytowałem nawet hasło, wpisując hasło konta administratora ale nadal nie działa. Nic się nie zmieniło.

Sprawdziłem na notatniku i mam to samo co opisałem wyżej.

Zrób tak skrót:

Można też dodać do harmonogramu zadań, ustawić sobie użytkownika, prawa itd. i zdefiniować sobie jakiś wyzwalacz.

Można sprawdzić czy program jest źle napisany i rusza bez uprawnień:

cmd /min /C "set __COMPAT_LAYER=RUNASINVOKER && start "" %1"

Plik zapisujemy jako np. no-uac.cmd i na plik upuść np. skrót aplikacji.

Można też przerobić by uruchamiała się tylko jedna apka przez podmianę %1 na ścieżkę z nazwą aplikacji (jej plik wykonalny).