Uruchamianie jako administrator?

Witam,

Chciałbym żeby Windows 7 64 bit odpalał zawsze każdą aplikacje jako administrator. Bez klikania PPM ani zaznaczania w właściwościach każdego pliku. Po prostu chce żeby wszystko było odpalone jako administrator.

Moje pytanie jak to zrobić? Usunąłem komunikat pytający czy na pewno ma odpalić jako administrator ale nie mogę znaleźć tego żeby zawsze tak odpalał.

Z góry dzięki za pomoc!

o ile pamięć mnie nie myli to wystawiaczy wyłączyć UAC i każdy program będzie odpany z uprawnieniami Admina.

Ale jest to niezalecane.

Prawie wszystkie programy chodzą bez problemów na zwykłych uprawnieniach więc po kiego chcesz odpalać programy z uprawnieniami Admina ?

Popieram, nie ma sensu nadawać tak wysokich praw wszystkim programom, mieliśmy na forum przypadek, w którym Miranda wymagała stałego uruchamiania na podniesionych prawach, jednak to był wyjątek.

Hmmm jeśli nie odpale venta albo Lineage z poziomu administratora to niemoge mówić na vencie. Odpalająca niektóre programy niemoge zapisywać np czcionki napisów w AllPlayerze czy konvertować plików itp.

Jak już koledzy wyżej pisali ten sposób tylko dla hardcorowców [-X . Ale skoro lubisz ryzyko to znalazłem takie cóś na sieci i działa:


Konto administratora jest tworzone podczas instalacji systemu, nie posiada również hasła. Problem w tym, że nie jest widoczne na ekranie logowania. Jak wymusić pojawienie się konta administratora na ekranie logowania?, czy to jest potrzebne?.

Jak zalogować się jako Administrator?

W tym celu należy uruchomić wiersz poleceń jako Administrator.

Wersja polska:

Start -\>Wszystkie programy -\>Akcesoria -\>Wiersz poleceń, z menu kontekstowego wybrać należy Uruchom jako administrator.

Wersja angielska:

Start -\> All Programs -\> Accessories -\> Command Prompt, z menu kontekstowego wybrać należy Run as administrator.

Następnym krokiem jest wpisanie polecenia:

net user Administrator /active:yes

Na koniec zatwierdzić klikając Enter. Następnie powinna ukazać się informacja, że polecenie zostało pomyślnie wykonane.

Teraz trzeba się wylogować (przełączyć użytkownika) i na ekranie logowania obok swojego konta pojawi się nowa pozycja: Administrator.

Po wybraniu ikony bez jakiegokolwiek hasła można zalogować się do systemu z najwyższymi uprawnieniami. Przy pierwszym logowaniu trzeba chwilę zaczekać. System przygotowuje pulpit. Wyświetlony zostanie komunikat "Preparing your desktop..." (Przygotowywanie Pulpitu), po czym ukaże się domyślny pulpit Windows.

Każdy może powiedzieć - Ale to nic nadzwyczajnego. Otóż nie, od tego momentu użytkownik posiada absolutną kontrolę nad komputerem.

Ikonka jest już tylko ikonką. System nie zadaje żadnych pytań, nie ostrzega przed niczym, pozwala zmieniać użytkownikowi co tylko zechce. Można nawet zmienić hasła innych administratorów systemu (nawet tych zalogowanych). Można oczywiście zmienić też swoje (Administratora), żeby nikomu innemu nie przyszło właśnie to do głowy.

Czy to jest potrzebne?

Pytanie pozostaje czy jest to do czegokolwiek przydatne. Odpowiedź powinna brzmieć NIE. Korzystając z konta administratora można poczynić ogromne szkody w systemie. Przyda się oczywiście, jeżeli któraś z osób posiadających prawa administratora zapomni hasła. Microsoft bardzo się postarał wymagając przy najprostszych czynnościach konfiguracyjnych konieczności podnoszenia uprawnień, co zwykle kończy się u dużej części osób wyłączeniem mechanizmu UAC na stałe.

Kiedy już zostanie zakończona przygodę z kontem Administratora najlepiej je wyłączyć.

Zrobić to można w sposób analogiczny do poprzedniego. Uruchomić należy wiersz poleceń jako administrator i wpisać komendę:

net user Administrator /active:no i wcisnąć klawisz Enter

Na koniec jeszcze mały drobiazg. Jeżeli chcesz poczuć się bezpieczniej, można za pomocą wiersza poleceń ustawić hasło dla konta administratora bez jego aktywowania. W tym celu trzeba wpisać komendę:

net user Administrator Password i wcisnąć klawisz Enter

"Password" to nowe hasło dla administratora.

Najlepiej zastosować wyżej wymienioną poradę zaraz po zainstalowaniu systemu windows, a potem zmienić utworzone konto podczas instalacji na standardowe do codziennego użytku.

Również mam Windows 7 64 bitowy i po jakimś czasie używania tego systemu jeden z programów, malutki ClipTray zbiesił się i przestał reagować na autostart - zaczął wymagać uprawnień administratora. Nie mam zielonego pojęcia, co się stało. Czy był to skutek jakiejś aktualizacji, czy coś przypadkiem nieświadomie w systemie sama zmieniłam.
Znudziło mi się ręczne uruchamianie tego programiku, chcę by startował automatycznie wraz z systemem.

Lepiej odinstaluj ten program i zainstaluj ponownie najnowszą wersję - może to rozwiąże problem. Podnoszenie uprawnień programom, albo praca w systemie na koncie administratora jest bardzo niebezpieczne.

i tak i nie, co z tego, że pracuje się na koncie zwykłym - jak 99% plików na komputerze jest własnością tego użytkownika, żaden z wartościowych katalogów typu zdjęcia nie ma nałożonych poprawnie praw na ntfs itd - taka sztuka dla sztuki.

Co do podniesienia uprawnień na jeden program - @Cuba43 podał bardzo dobry sposób (a odnośnie dlaczego program chce takich uprawnień odpowiedź prosta - albo zmieniły się zalecenia co do poszczególnych gałęzi rejestru albo funkcja w programie win32 uznana jest obecnie za niebezpieczną)

1 polubienie

Ten program nie ma nowszej wersji.