Uruchamianie kompa i usunięcie z listy systemu

Witam. Przy włączaniu kompa mam do wyboru systemy. Jeden nie działa, bo został usunięty i chcę go usunac z listy jak to zrobic ?

Boot bak:

;

;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.

;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.

;

[boot loader]

timeout=30

default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS

[operating systems]

multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT

Co stad usunąć żeby było dobrze ? Pozdrawiam i proszę o pomoc :wink:

Prawym na mój komputer >Zakładka Zaawansowane >Uruchamianie i odzyskiwanie >Ustawienia >i jest tam coś takiego jak Edytuj usuwasz wpis i wszystko jest ok

Zapewne Masz Vistę. Usuń go z bootloadera przy pomocy programu EasyBCD (w nim Add/Remove Entries).

Da się ręcznie

Ale co ja mam tam usunąć ?

Owszem chce usunąć wpis o Viscie, to wtedy zostaną mi tylko działające systemy: xp i vista, a tej trzeciej nie będzie.

Jak usuniesz wpis z Visty to automatycznie będzie odpalał XP

No tak ale ja nie chcę, żeby odpalał mi się tylko XP.

Mam tak jak włączam:

Vista-działa

Vista-do usunięcia ta opcja

XP-działa

I chcę miec do wyboru:

Xp i Viste dzialajaca.

I jak to w prosty sposób zrobić ?

A od kiedy się ma na 1 dysku Vistę i Xp ?

Na osobnych są :slight_smile:

ale komp będzie się ci ostro mulić.

I po co ci 2 systemy?

and1981

Jak mi chodzi komp to już moja sprawa :wink:

Proszę tylko o danie rady dotyczącej usunięcia tego jednego wpisu, a Ty mi mówisz inne rzeczy ;/

Są 3 wpisy czy 2 ?

Jak są 3 to usuń 1 i wsio

No ale właśnie oto chodzi: gdzie tych wpisow szukać :smiley: ?

przecież napisałem parę postów wyżej

Czyli tak włączam w viscie to edytuj funkcje autostartu czy cus takiego i usuwam caly wpis i wtedy mam do wyboru Viste dzialajaca i XP dzialajacego ?

powinno tak

Powinno, czyli pewny nie jesteś ?

Ja u siebie miałem 2 systemy na 2 partycjach. 1 był zepsuty i było tak jak u ciebie i usunąłem 1 wpis i wszystko było ok.

Kurde, and jakbyś nie mógł napisać tego po ludzku. Nie każdy jest taki "pro :x " jak Ty…

Wejdźw system XP, poprzez wybór tego systemu i:

Klikasz prawym przyciskiem na mój komputer :arrow: właściwości :arrow: zakładka zaawansowane :arrow: Uruchamianie i odzyskiwanie :arrow: ustawienia :arrow: edytuj :arrow:

Masz tylko ten wpis - multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS=“Microsoft Windows XP Professional” /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT ?

To wytłumacz sam