Uruchamianie komputera przyciskiem power na klawiaturze USB

Jak ustawić BIOS czy dało się uruchomić komputer przyciskiem power na klawiaturze USB?
Jest ta funkcja włączona w biosie, da się komputer tak uruchomić na klawiaturze PS/2, natomiast na USB brak reakcji. Podobnie jest z myszką.

Płyta główna to Z77-DS3H z biosem w wersji F9

Obawiam się, że to niemożliwe przy tej płycie.

Tak stare płyty nie miły wbudowanej w bios obsługi usb, tzn. część sprzętu nie działa. Widać, że w tym ta klawiatura. Zobacz, czy na Ali nie ma przejściówki ubs/ps2.

Stara? i5 na niej działa, nie ma nawet podstawowych portów typu ATA czy FDD, Seriale. Po co dali w biosie funkcję startu z klawiatury USB?

No, jeżeli 10 letni komputer na i5 2/3000 jest nowy, to tak. Nówka nie śmiganka z dekadą na karku. :wink:

:thinking: a gdyby tak… wyłączyć"Szybkie uruchamianie" w opcjach zasilania…

Pewnie wyciągany z komory kriogenicznej by wydłużyć czas starzenia jak temperatura nie dobiła bardziej od 8 lat użytkowania lub magazynowania w skoku temperatur -15 do +40 lub wmiarę stałej 13-26 st. C.

Dodatkowo Ali uruchomiło VAT, więc może się nie opłacać.

Jak Vat zapłacisz Ali, to pół biedy. Gorzej, jak masz paczkę kupioną w czerwcu, ale nie wysłaną jeszcze. Wtedy na granicy doliczą też opłatę pocztową np… w Hiszpanii rozładowując statek. Jak czytałem w projekcie, te nadane do końca czerwca są „na starych zasadach”.

Tak, 10+ lat po premierze standardu USB…

Jeżeli płyta obsługuje USB Standby (USB Charging itd, różnie się nazywa u różnych producentów) czyli podtrzymywanie zasilania USB przy wyłączonym PC, to komputer uruchomisz przyciskiem, jeżeli nie obsługuje to nie.

Czasami stałe zasilanie dostępne jest jedynie na określonych portach, zwykle są wtedy oznaczone np. innym kolorem.

Klawiatura ma diodę z logiem i ona się świeci, można ładować urządzenia na USB na wyłączonym. Ustawienia systemu tu nie mają znaczenia, bo system jest całkiem zamknięty i wyłączony.