Uruchamianie komputera za pomocą klawiatury [Rozwiązany]

Cześć,

 

tydzień temu odkryłem przypadkiem, że mogę uruchamiać mojego desktopa z Windows 10 Pro (wersja 1607, kompilacja komputera 14393.576) poprzez wciśnięcie dowolnego klawisza na klawiaturze (czasem trzeba wcisnąć 2-3 razy). Oczywiście mogę go też uruchamiać tradycyjnie, poprzez włącznik zasilania.

Czy ktoś z Was ma w.w. wersję Windowsów (o ile ma to znaczenie) i może odpalać komputer w podobny sposób?

 

Zauważyłem też, że w “Zaawansowanych ustawieniach zasilania” oraz pokrewnym “Wybierz zadania przycisku zasilania” zniknęła - choć przed kilkoma tygodniami jeszcze tam była - opcja Włącz ochronę hasłem (piszę o tym bo zakładam, że całe to zamieszanie jest spowodowane jedną z ostatnich aktualizacji) - na szczęście w wersji Pro można to w prosty sposób zmienić w Edytorze lokalnych zasad grupy.

 

We właściwościach klawiatury (w Menadżerze urządzeń) zaznaczyłem Zezwalaj temu urządzeniu na wznawianie pracy komputera (natomiast odznaczyłem tę opcję przy Myszy - jest bardzo czuła na dotyk) żeby móc wybudzać komputer z uśpienia.

 

 

 

 

Zapewne możesz wyłączyć tę opcję w BIOSIe. System i jego wersja nie mają tutaj nic do rzeczy.

Dzięki za sugestię, ale to nie to:

b00e4080abd0e33cmed.jpg

 

8408dbadd6663aecmed.jpg

Już wiem: trzeba wyłączyć “Włącz szybkie uruchamianie”.

 

8635eb10c2690d6bmed.jpg

 

PS
Jak już pisałem wcześniej - nie wiem dlaczego nagle (jeszcze do niedawna tam była) zniknęła opcja Włącz ochronę hasłem (w wersji Pro można to zmienić przez gpedit, ciekaw jestem co z wersją Home ???). Zniknęła ona również z Zaawansowanych ustawień opcji zasilania.