Uruchamianie komputera ze spacji

Witam!

Ostatnio gdy byłem u mojego kolegi zaskoczyła mnie pewna rzecz, a mianowicie włączanie komputera przy pomocy spacji. Kiedy zapytałem go jak to zrobił , on odpowiedział mi, że włączenie hibernacji umożliwiło mu to. Kolega ma Windows 7 x64. Gdy ja sobie włączyłem hibernację i dałem komputer do zahibernowania on nie włączał się gdy nacisnąłem klawisz.

Moja płyta główna : MSI H61MA-E35

Dużo patrzyłem po forach i znalazłem pewną opcję w BIOSIE --> Power Management Setup i Wake Up Event Setup. Próbowałem włączyć " Resume From S3 by PS/2 Mouse/ Keyboard" ( ta opcja wymaga wyłączenia EUP 2013 ). Niestety komputer nadal nie włączał się ze spacji . Zainteresowała mnie również opcja Wake Up Event By OS ( nie wiem czy ona umożliwi włączanie komputera ze spacji ). Zaciekawiła mnie również opcja CPU Phase Control. Nie wiem czy te 2 opcje ( Wake Up Event By OS i CPU Phase Control ) mają jakiś wpływ na włączanie komputera przy pomocy klawisza, gdy wcześniej komputer został zahibernowany.

Bardzo proszę o pomoc ,

pozdrawiam!

Może komp był w stanie wstrzymania, a nie w hibernacji? U mnie również nie da się uruchomić tak kompa gdy jest w hibernacji, ale ze stanu wstrzymania już tak.

WItam!

Mi chodzi o hibernację. Kumpel po wyłączeniu komputera ( Hibernacja ) potrafi go włączyć spacją .

Komputer uruchomisz spacją nawet, gdy jest wyłączony. Jedynym warunkiem jest, by klawiatura była podpięta wtyczką PS/2. Klawiaturą podpiętą pod USB nic nie zdziałasz.

Witam!

Klawiatura jest podpięta pod PS/2. Komputer nie reaguje po naciśnięciu klawisza. Może zmiana ustawień BIOSU by pomogła. Mam American Megatrends Inc. V1.0, 2011-08-04. Proponujesz coś ?

Pozdrawiam!

To zależy od płyty głównej i od producenta BIOS. Jak widać u siebie masz:

Czyli wyjście ze stanu S3 za pomocą myszy/klawiatury ,S3 to uśpienie a hibernacja to stan S4.

Po ustawieniu tego co wyżej napisałeś komputer nie reaguje na klawisz, pomimo tego, że wyłączam standard EUP 2013.

Czy te 2 opcje ( Wake Up Event By OS i CPU Phase Control: Intel SVID Mode, APS Mode ) mają jakiś wpływ na włączanie komputera przy pomocy klawisza, gdy wcześniej komputer został zahibernowany.

Pozdrawiam!

Ciężko wyczuć. Najlepiej przywróć im stan domyślny.

Masz ustawienie dotyczące stanu S4 ? Może również ma na to wpływ (?) Zezwalanie na wznawianie pracy dla klawiatury > Menedżer urządzeń > Zarządzanie energia…

Witam,

mam w sumie Resume from S2/S3/S4 PS/2 Keybord , coś takiego , gdy to włączam nie reaguje na klawisz. To ustawienie wymaga wyłączenia EUP 2013, który wyłączam , a aktywuję w.w opcję .

Nie ma nic na temat tego jakiego przycisku trzeba użyć, może to nie ma być spacja ? Próbowałeś użyć klawisza Power ?

Nie z żadnej hibernacji tylko musiał być uśpiony (nie hibernacja). Przy hibernacji komputer zostaje całkiem wyłaczony (całkiem), więc komputer musiałby mieć opcje włączania przez klawisz, a z tego co wiem można spacją (w zależności oczywiscie od biosu) tylko wybudzić, jeśli jest uspiony, a nie zahibernowany bo wtedy jest wyłaczony całkowicie, power on musiał by być też w spacji a tak nie jest, spacja można tylko wybudzić. Więc chyba mylicie z kolegą pojęcia hibernacja/uspienie, albo nie wiecie kompletnie co i jak.

Nie mylimy tych pojęć. Wiem co mówię.