Uruchamianie lilo po reinstalacji windows?

Witam!

Używam Linuxa Mandrive i Microsoft Windows XP. Miałem problem z Windowsem i nagrywałem go od początku. Po włączeniu komputera okazało się że nie uruchamia się lilo lecz od razu Windows. Pytanie jest następujące:

Jak uruchomić/nagrać lilo bez nagrywanie linuxa??

____________________________________________

NIE LUBIE WINDOWSA ALE CO Z CORELEM, FLASHEM… (Wine nie jest dobre :frowning: )

PPM na Mój komputer -> Zakładka Zaawansowane -> 3 przycisk Ustawienia od dołu -> Ustawiasz według własnych potrzeb :smiley:

A tak trochę więcej…

Jesli uzywasz Mandrive 2007 free, bo nie napisales jakiej wersji mandrivy uzywasz, musisz reinstalowac lilo!

W przypadku Mandrivy 2007 Free:

  1. Wkladasz plyte instalacyjna z mandriva i uruchamiasz “System ratunkowy” (Rescue System);

  2. Po zaladowaniu sie systemu do pamieci (loading program into memory) wybierasz opcje re-instal linux bootloader;

  3. Wciskasz enter dla potwierdzenia, ze chcesz reinstalowac bootloadera lilo;

  4. Jesli instalacja lilo przebiegla bez problemow, ponownie wiskasz enter, aby powrocic do Rescue GUI, czyli do wyboru opcji i wybierasz opcje reboot i nastapi restart systemu i od tego mometu powinienes miec juz lilo.

Gdyby lilo nie wykrylo windowsa, po zalogowaniu sie wchodzisz w menu KDE(gwiazdka)> konfiguracja komputera>uruchamianie>konfiguracja sposobu uruchamiania i tu wybierasz jaki czas ma sie pojawiac lista wyboru systemu klikasz dalej i w opcjach wybierasz dodaj wybierasz opcje “inny system operacyjny (windows)” klikasz dalej i podajesz, na ktorej partycji jest windows, np. na hda1 i klikasz ok i nastepuje ponowna instalacja programu rozruchowego i lilo juz masz gotowe!

Natomiast co do Corela to jest chyba wersja pod linuksa, tak mi sie wydaje, wiec poszukaj cos na ten temat, natomiast Flash elegancko chodzi na CrossOver Office, lecz program ten darmowy nie jest no i tani tez nie, ale na pewno tanszy od windowsa, wiec wydaje mi sie lepiej zainwestowac w COO niz w windowsa:D

Pozdrawiam!

Dzięki, lilo jest takie samo jak przed reinstalacją Windowsa :smiley: