Uruchamianie programu jako user w trybie administratora - jak?

Cześć.

 

Sam sobie nie poradzę z tym problemem.

Pragnę uruchomić program `MSI Afterburner’ jako user w trybie administratora i dodać go do autostartu.

Gdy uruchomię go jako user to nie mam dostępu do wszystkich opcji programu.

Zrobiłem tak jak piszą w internetach, tzn:

  • w trybie administratora uruchomiłem takskschd.msc (harmonogram zadań) - po czym przystąpiłem do konfiguracji.

Podczas gdy dla mnie userem jest `romek’ dokonałem zmian jak na poniższych zrzutach:

 

Właściwości.png Wyzwalacze.png Akcje.png

 

Po czym utworzyłem skrót `schtasks.exe /run /tn MSI_ROMEK’ który umieszczając w autostarcie uruchamiam program, ale tylko w trybie usera.

Podczas gdy uruchomię go jako admin mam dostęp do wszystkich opcji.

 

Z góry dzięki za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Kombinujesz, a tak prosto jest klikasz na ikonę programu ppm> właściwości > zgodność i tutaj zaznaczasz “uruchom ten program jako administrator”, robisz skrót i go wrzucasz do folderu “C:\Users\Twoje konto\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup”

W wierszu poleceń aby uruchomić program z prawami administratora należy wpisać takie polecenie wraz z parametrami:

 

schtasks /create /f /sc onlogon /tn “MSI Afterburner” /tr “D:\Program Files (x86)\MSI Afterburner\MSIAfterburner.exe” /rl highest

@stens1950 - Twoja porada zadziała, jednak program będzie prosił o podanie hasła do konta admina

 

@madus - w tym przypadku utworzyłem plik .bat i wrzuciłem go do autostartu - jednak program nie działa. Uruchomiony z `palca’ w konsoli odpowiada “ODMOWA DOSTĘPU”

Tego się nie wrzuca do autostartu!

Uruchom wiersz poleceń jako administrator (odmowa dostępu oznacza, że nie masz uprawnień do wykonania polecenia) wpisz/przekopiuj polecenie. MSI Afterburner automatycznie po uruchomieniu systemu uruchomi się z prawami adminstratora.

Odrobiłem pracę domową - Twoje polecenie tworzy w harmonogramie zadań nowe zadanie, jak moje w pierwszym poście, z tą różnicą, że mającymi być uruchomionymi przez administratora systemu.

Nie wrzuca się do autostartu, a wykonuje raz (które utworzy zadanie) a które należy jak to przedstawiłem w pierwszym poście wywołać owym skrótem.

Ogólnie mówiąc - niestety ale to polecenie nie działa.

 

Afterburner może zadziałać w trybie administratora, jeśli z najwyższymi uprawnieniami uruchomimy aplikację `msiapp’.

Jednak do końca nie jestem tego w stanie sprawdzić, bo występują błędy z tym oprogramowaniem, które nieoczekiwanie kończy zadanie.

 

Niebawem sprawdzę logi i się odezwę.

 

Pozdrawiam,

nUmer