Uruchamianie programu przed zalogowaniem


(gmark23) #1

Witam

Czy da się uruchomić jakiś program np. Wrod'a zanim się zaloguje do na swoje konto tzn. komputer działa cały czas i chciałbym żeby np o 10 uruchamiał się Word na danym koncie żeby użytkownik po zalogowaniu się widział od razu okienko Word'a. Udało mi się to osiągnąć ale tylko połowicznie tzn. za pomocą Harmonogramu uruchamiam Word'a o danej godzinie ale niestety po zalogowaniu się na konto użytkownika nie widać okienka Word'a a tylko w Menedżer można zobaczyć że proces się uruchomił.

Czy coś z tym można zrobić ???

Ps. Word jest tylko przykładową aplikacją

System operacyjny Windows XP Pro


(Łukash) #2

Spróbuj wrzucić skrót Worda do folderu Autostart ,nie pamiętam jak to jest w XP ale zobacz > właściwości skrótu > przy Uruchom można wybrać np Zmaksymalizowane okno .


(muchozol) #3

Jeśli dodasz skrót do autostartu, to program zacznie uruchamiać się dopiero po zalogowaniu, a nie o wyznaczonej godzinie. Rozwiązania problemu nie znam.


(Łukash) #4

muchozol , Racja.

Ja w sumie nie za bardzo rozumiem potrzebę...

To znaczy tak ,czy program ma się uruchomiać na bieżącym koncie po zalogowaniu ?

Czy o danej godzinie ?

I czy to wszystko dzieję się w obrębie jednego konta ?

Sprawdź RoboTask


(gmark23) #5

Chodzi o to że na tym komputerze zainstalowany jest program który jest zabezpieczony za pomocą kluczas sprzętowego HASP 4 i jeśłi siedzę przed tym kompem wszystko działa ok ale jak połącze się do niego przez zdalny pulpit to wywala mi błąd "Nie znaleziono klucza zabezpieczającego" i właśnie dlatego szukam sposobu jak to obejść, ponieważ jeśłi program jest już uruchomiony i ktoś połączy się za pomocą zdalnego pulpitu to może spokojnie pracować. No chyba że ktoś wie co blokuje dostęp do tego klucza przy połączeniu przez zdalny pulpit ???


(Łukash) #6

Teraz to jest jasna sprawa.

Problem z dostępem do programu ,nie do kompa ?

A może da się z harmonogramu uruchomić program ,jak masz dostęp zdalny do harmonogramu ,utwórz zadanie ,potem prawy na zadaniu > uruchom :?: .Teraz sprawdzałem i działa ,bez jakiś tam wyzwalaczy itd ,w akcji ścieżka do programu , no i zezwalanie na uruchomianie na żądanie.Sprawdzałeś RoboTask ?