Uruchamianie programu z uprawnieniami administratora na koncie lokalnym bez podawania hasła

(Siemabyku) #1

Panowie, mam problem z aplikacją do sterowania pracą wentylatorów. Program uruchamia się tylko na koncie administratora, a chciałbym by działał również na zwykłym koncie lokalnym bez jakiegokolwiek wysiłku ze strony użytkownika(aplikacja ma opcje autostartu). Próbowałem użyć polecenia “runas”, ale otrzymuję komunikat o konieczności podniesienia uprawnień. Windows 10. Da się to jakoś rozwiązać?

Pozdrawiam.

A jak na koncie admina dasz na pliku prawym, właściwości, zabezpieczenia, wybierzesz usera, wyedutujesz na pełny dostęp?

albo

runas /user:Administrator “cmd” < “haslo.txt”

(Siemabyku) #3

ok, udało mi się dojść do etapu w którym jestem w stanie uruchomić aplikacje przy pomocy runas. Musiałem aktywować konto administratora. Wciąż jednak mam problem, wpisuję komendy przy pomocy PowerShella uruchamianego jako administrator i za każdym razem znowu muszę podawać komendę i hasło, a chcę by program automatycznie się uruchamiał po zalogowaniu bez żadnego wysiłku użytkownika.

Jeżeli przekazałaś mu uprawnienia, to po co uruchamiasz powołując się na konto administratora?

(Siemabyku) #5

Udało mi się rozwiązać problem poprzez odpowiednio zaplanowaną czynność w “kalendarzu zadań”.
Pozdrawiam.