Uruchamianie się Fedory

Witam, przepraszam jeśli zadam głupie pytanie, ale naprawdę mam problem:

Ostatnio zainstalowałem Fedorę obok Windowsa 10. Za pierwszym razem wszystko było dobrze, instalacja dobiegła końca, pojawił się komunikat, że po ponownym uruchomieniu system będzie gotowy do użycia. Uruchomiłem ponownie, wybrałem Fedorę z listy systemów, po chwili pojawiło się logo systemu (biała 8 na niebieskim tle) i nic dalej się nie działo (chociaż czekałem chyba z godzinę). Czy da się temu jakoś zaradzić?

PS: Używam laptopa firmy Asus

A nie pokazuje ci się jakiś error przy końcu ładowania? 

Nie, kompletnie nic, cały czas tylko logo Fedory

Ja bym postawił kolejnego Linuksa np. OpenSUSE,  który by może naprawił sektor rozruchowy. Oczywiście jeśli jest taka możliwość miejsce na dysku itp. Oczywiście nie zagwarantuję, że to rozwiąże problem i dalej czy jest celowe jego instalowanie dla Ciebie.

Nie chciałbym zabierać miejsca innym systemem. Jak myślisz, czy ponowna instalacja załatwiłaby problem?

Jeśli podczas ładowanie nie zadziała [f2] który chowa splash screen i pokazuje terminal to podczas wybierania systemu (w grubie) zaznacz fedorę i wciśnij [e]. Pojawi się linia poleceń jaka jest wywoływana podczas wyboru systemu. Wykasuj z tej linii quiet splash i naciśnij [enter]. To powinno uruchomić tryb gadatliwy dzięki któremu będziesz wiedział w którym miejscu jest błąd.

edit.

[F2] działa, ale też nie chcę się załadować

Nie widzę niestety nigdzie po kliknięciu [e] słów “quiet splash”, ale dzięki za radę

Wrzuć zdjęcie tych magicznych literek podczas uruchamiania jeśli nie wyczytałeś w którym miejscu system się zatrzymał.

Po kliknięciu [e] w grubie. Niestety ekran nie jest matowy i oprócz liter widać i mniePA031254.thumb.JPG.91604512909b6d9eede9a

Wykasuj wyraz quiet i zatwierdź, albo wcale nie wciskaj [e] tylko [f2] juz podczas logo fedory i zdjęcie zrób wtedy. Widok gruba w niczym nie pomoże.

Nie gruba a gumniboota :wink:

Wykasowanie “quiet” nie pomogło - dalej tak samo. Gdy klikam [F2] podczas uruchamiania ostatnia linijka to:

[OK] Started User Manager for UID 42