Uruchamianie systemu trwa wieki

Witam.

mam problem tego typu: od jakiegos czasu mój laptop zaczoł powoli pracować. Ładowanie systemu trwa ok 3 min. Kazdy uruchomiony program ładuje sie dość długo (dużo dłużej niż dawniej). Wyczytałem gdzieś że mogą to być dodatkowe narzędzia instalowane do obsługi i ułatwienia pracy na laptopie. Wyłączenie ich w usługach niestety nic nie dało. Tak samo nic nie dała zamiana “kombajnu” nortona na nod32. Nie mam pojęcia co zrobić (poza formatem) żeby laptop chodził jak wcześniej (Toshiba satelite m-40).

Pozdrawiam i dzieki za pomoc (jesli takowa nadejdzie) :smiley:

Logi są czyste :slight_smile:

Przeczyść rejestr (polecam do tego jv16 PowerTools), zrób defragmentację, oraz przejrzyj: Optymalizacja XP

Wejdź: Start -> uruchom -> msconfig i w zakładce uruchamianie odznacz (według Ciebie) niepotrzebne przy autostarcie programy :slight_smile:

w uruchamianiu mam tylko:

nod32kui i ctfmon

windows jest ustawiony tak ze mam powylaczane wszystkie te cienie i inne tak ze jest ustawiomy na maksymalna wydajnosc. jak jeszcze mozna zoptymalizowac system…? chyba format bedzie konieczny…

pozdrawiam.

aha i co do rejestru to regcleaner jakies 5 min przd hijackiem…

Niestety więcej nie jesteśmy w stanie Ci pomóc… Jesteś pewien, że wina nie leży po stronie sprzętu? Może tam trzeba szukać?

Dobrze jest oczyścić dysk ze zbytecznych plików polecam do tego Odkurzacz Professional do pobrania z Vortalu, przeczyszczenie rejestru polecam CCleaner również do pobrania z vortalu,dopiero po tym defragmentacja.

Polecam również dobry, darmowy programik do optymalizacji pamięci ram, laptopy zwykle jej dużo nie mają polecam FreeRAM XP pro również w vortalu

czy jest jakies narzedzie, program do sprawdzania sprzetu??

ten ktory mam pc diagnostic tool nie pokazuje zadnych bledow.

nie ma tez bledow ani problemow w menedzerze urzadzen

sprzet od nowego chodzi bez formatu (ok 2 lata), nie wiem czy to sie czesto robi. dysk był defragmentowany co ok 2 miesiace a nipotrzebne pliki usowane na bierzaco. pamieci jest 512. wczesniej wszystko chodzilo duzo szybciej i nie znam powodu czemu zwolnilo do tempa… zolwia…

mam jeszcze skrzynie w ktorej jest atlon 900 i 256 ramu i smiga ze 3 razy szybciej niz laptop. walka do konca ale porazka chyba nieunikniona… FORMAT

Tutaj są narzędzia do testowania i diagnostyki:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=47

możesz niektórymi z nich sprawdzić sprzęt.

spytam inaczej.

czy jest jakies narzedzie do testowania sprzetu ktore pokaze mi jesli cos jest uszkodzone (hdd, ram, blad systemu) a nie ilosc punktow jaka sprzet otrzymal po zrobieniu wszystkich testow. jestem laikiem w tych sprawach. czy ktos moze jakis program polecic??

pozdro

Ale w linku, który podał Adam, są nie tylko smarki :wink: Poczytaj dokładnie opisy dalszych programów.