Uruchamianie sytemu windows trwa bardzo długo - win 7!

Mam problem z wolnym uruchamianiem systemu. Przez ok. 40s jest napis ‘‘Trwa uruchamianie systemu Windows’’ po czym pokazuje się chwilę czarny ekran.przez ok. 10 s jest napis ‘‘Zapraszamy’’. Później już system się szybko ładuje. Jak to przyspieszyć? Mam ustawioną obsługę 4 rdzeni przy rozruchu.

Parametry komputera :

model : Dell Inspiron 17R 7010-1512

procesor :Intel® CoreTM i5-460M Processor (3M Cache, 2.53 GHz)

system : Oryginalny Windows® 7 Home Premium (64 bit) , wersja polska

17.3" WLED High Definition + (1600 x 900) TFT Display with TrueLife™

Karta graficzna : ATI Mobility Radeon HD5470 1GB

RAM : 4096 MB dwukanałowej pamięci SDRAM DDR3 1333 MHz [2 x 2048]

Dysk twardy : Serial ATA o pojemności 640 GB (5400 obr./min)

Napęd DVD +/- RW (odczyt/zapis dysków CD i DVD)

Proszę o pomoc !

Jeśli nie masz uruchomionych zbędnych programów startowych ,to nic nie poradzisz .Albo zainstaluj TuneUp to podpowie co wyłączyć ,jeśli nic nie pomoże to użyć Vlite albo czegoś podobnego .Jeśli nie pomorze kupić XP,tyle ze XP obsłuży ino 2gb ram .A na koniec poco wydawać tyle na komputer ,nie lepiej coś tańszego i dokupić XP.Przecież XP zachowuje się na komputerze z tą samą kartą graficzną ale z dwa razy słabszym procesorem tak samo jak Seven na dwa razy mocniejszej maszynie.

30305494.jpg

Wcześniej normalnie było !

Możesz jeszcze powyłączać zbędne usług,ładujące się na starcie.Zdefragmentować sektor rozruchowy,dysk,oczyść CClenerem.Dobrym programem jest TuneUp-nawet w wersji trial super działa.Jeszcze darmowy Advanced SystemCare 4 Beta -tylko umiejętnie skonfiguruj żeby nie usunął czegoś ważnego.Sam używam obu+do czyszczenia Wise Disc i Registry Cleaner Free.U mnie system ładuje się ok.55sek. na podobnym sprzęcie tyle że mam Win7 86bit. :slight_smile:

dalej mi ten napis pokazuje się aż ok. 40s !!

To tak dla sprostowania

32 bitowy system Windows XP obsłuży tyle samo pamięci RAM, co Vista i 7, czyli w zależności od konfiguracji od 3,2 do maksymalnie 3.5 GB.

zainstaluj wszystkie dostępne aktualizacje :smiley:

mam wszystkie aktualizacje !!

dalej bardzo długo pokazuje się ten napis, potem ok. 15s czarny ekran i potem ok.15s zapraszamy !!

Jakiego masz antywirusa? Sprawdź czy bez niego ruszy szybciej.

albo poszperaj w biosie. Kiedyś w jakiejś gazecie czytałem że można to przyspieszyć. Albo masz zainstalowane tzw. śmieci czyli oprogramowanie testowe zakupione z laptopem. ściągnij sobie do tego programik. Nie powiem jaki bo nie pamiętam.

niestety nic to nie dało !!

Dodane 12.01.2011 (Śr) 11:12

co mam zrobić, aby szybciej się uruchamiał ?

Masz pewnie jedną partycję C=640GB.Zmień układ partycji na system C i pozostałe pliki np.D.Jak będzie mniejszy C po defragmentacji rejestru powinien szybciej startować.

P.s.

Zainstaluj sobie Sunrise Seven i powyłączaj zbędne usługi-indeksowanie ewentualnie jeszcze gadżety w funkcjach windy.