Uruchamianie visty


(Zbyszek001z) #1

Jak przywrócic fabryczną angielską Vistę home premium w laptopie Acer extensa 5420 bez dyskietki startowej.Coś ;zepsułem;dysk;C;.Obecnie mam Vistę spolszczoną.Proszę opisac krok po kroku czynności.Słabo się znam na komputerach.Podobno mój komputer jest ;zasmiecony;i dlatego długo trwa jego uruchamianie. PROSZĘ O POMOC.


(tosiekbu) #2

WITAM W PANELU STEROWANIA a następnie Zegar, język i region > Opcje regionalne i językowe > Zakładka: Klawiatury i język. W sekcji Język wyświetlania wybieramy z listy rozwijanej język POLSKI JEŻELI MASZ KILKA JEŻYKÓW WYBIERASZ POLSKI


(Pablo79) #3

Zainstalować ją od nowa, uruchamiając partycję odzyskiwania systemu - recovery, domyślam się że posiadasz takową partycję, albo kopie tej partycji na dyskach DVD


(Zbyszek001z) #4

Kolego Pablo 79,proszę Cię żebyś opisał dokładnie jak mam uruchomic partycję odzyskiwania systemu-recovery.Nie posiadam żadnej partycji na dyskach dvd.Przepraszam za moje nieudolstwo. Proszę Cię o pomoc.


(CzajAn) #5

@tosiekbu

Pomijając fakt, że #sikorka47 chce mieć angielski język systemu, to przecież zmiana języka wyświetlania systemu vista możliwa jest wyłącznie w wersjach: enterprise lub ultimate...

:o

@sikorka47

Nagraj te płyty za pomocą programu Acer eRecovery Management - powinien być zainstalowany fabrycznie


(prz3m3k84) #6

Poza tym wszystko powinno być opisane w instrukcji obsługi:))))


(Pablo79) #7

Wiesz nie bardzo wiem jaka jest w Accerach procedura uruchamiania partycji odzyskiwania systemu z partycji recovery. Odszukaj może instrukcję od tego laptopa, tam powinny być wskazówki odnośnie tej partycji.


(Zbyszek001z) #8

jak mam znależć system recovery ? nie posiadam instrukcji.


(CzajAn) #9

Instrukcja

Informacje o tworzeniu kopii zapasowych i przywracaniu z nich systemu znajdziesz na stronach 11 oraz 71

Do właściwych rozdziałów przekieruje Cię też spis treści (kliknij w "Acer eRecovery Management")

Prawdopodobnie najbardziej zainteresuję Cię fragment:

ze strony 72


(Dimatheus) #10

Hej,

Ogólnie jeśli nie posiadasz dysków DVD z kopią przywracania systemu, a potrafisz uruchomić system, można je wypalić. Służy do tego program Acer eRecovery Management domyślnie zainstalowany na partycji z systemem (C:). W programie wybierasz opcję Utwórz fabryczny domyślny dysk. Można też wykorzystać opcję Przywróć fabryczne domyślne ustawienia systemu - niestety tutaj możemy zostać poproszeni o płytkę, bez której operacja nie powiedzie się.

Ewentualnie można skorzystać także z funkcji D2D, którą uruchamia się w czasie startu komputera klawiszem funkcyjnym F11. Oczywiście opcja ta musi zostać aktywowana w BIOS'ie, by można jej użyć.

Pozdrawiam,

Dimatheus