Uruchamianie win7-ręczny wybór bootowania

witam, mój problem polega na tym, że muszę ręcznie wybrać skąd ma się bootować windows 7. jeśli tego nie zrobię to wyświetla się tylko czarny ekran i koniec. próbowałem przeróżnych ustawień w biosie. pierwszy dysk, pierwszy cd-rom. nie wiem czemu, ale też z pendriva nie mogłem zainstalować systemu. w ogóle go nie widział. sprzęt to laptop samsung np355e5c. z góry dziękuje

Nie ma partycji Recovery? W biosie secure boot na disabled, os mode selection na other os

tak mam ustawione. recovery nie ma. wcześniej była 8, ale nie pasowała użytkownikowi. od tamtej pory tak się dzieje. 

Zbootuj Gparted wywal wszystkie partycje i spróbuj wtedy zbootować Windę.

A co pokazuje Easy bcd? masz tam zaznaczone 7 domyślną?

Hej,

A co dokładnie robisz? Możesz to opisać?

Pozdrawiam,

Dimatheus

przy instalacji wywaliłem wszystkie partycje i tworzyłem je od nowa.  po włączeniu laptopa i poczekaniu aż bios się załaduje wyskakuje czarny ekran i koniec. Dimatheus, wciskam f10, bo po tym jest wybór skąd ma się system bootować i klikam na dysk jak mi wyskoczą opcje wyboru.(dysk lub cd) dziwne jest to też, ze nie mogłem zainstalować systemu z usb. nie ma w ogóle takiej opcji. jakby nie wykrywał usb.

Hej,

Nie masz w czasie startu podłączonych do portów USB jakiś urządzeń?

Pozdrawiam,

Dimatheus

nie, nie mam. to laptop.

Compatibility Support Module (CSM) poszukaj jeszcze czegoś takiego w biosie. Może nośnik uszkodzony z systemem spróbuj zbootować jakiś inny. Nawet jakiegoś XP-ka z ciekawości czy to wina nośnika.

Hej,

A próbowałeś użyć opcji naprawy systemu poprzez zbootowanie komputera z płyty instalacyjnej z systemem?

Pozdrawiam,

Dimatheus

poszukam przy następnej okazji. dziękuje za porady. temat do zamknięcia.