Uruchamianie win7-ręczny wybór bootowania

(Czusak90) #1

witam, mój problem polega na tym, że muszę ręcznie wybrać skąd ma się bootować windows 7. jeśli tego nie zrobię to wyświetla się tylko czarny ekran i koniec. próbowałem przeróżnych ustawień w biosie. pierwszy dysk, pierwszy cd-rom. nie wiem czemu, ale też z pendriva nie mogłem zainstalować systemu. w ogóle go nie widział. sprzęt to laptop samsung np355e5c. z góry dziękuje

(mrFreeze) #2

Nie ma partycji Recovery? W biosie secure boot na disabled, os mode selection na other os

(Czusak90) #3

tak mam ustawione. recovery nie ma. wcześniej była 8, ale nie pasowała użytkownikowi. od tamtej pory tak się dzieje. 

(mrFreeze) #4

Zbootuj Gparted wywal wszystkie partycje i spróbuj wtedy zbootować Windę.

(Inkoo) #5

A co pokazuje Easy bcd? masz tam zaznaczone 7 domyślną?

(Dimatheus) #6

Hej,

A co dokładnie robisz? Możesz to opisać?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Czusak90) #7

przy instalacji wywaliłem wszystkie partycje i tworzyłem je od nowa.  po włączeniu laptopa i poczekaniu aż bios się załaduje wyskakuje czarny ekran i koniec. Dimatheus, wciskam f10, bo po tym jest wybór skąd ma się system bootować i klikam na dysk jak mi wyskoczą opcje wyboru.(dysk lub cd) dziwne jest to też, ze nie mogłem zainstalować systemu z usb. nie ma w ogóle takiej opcji. jakby nie wykrywał usb.

(Dimatheus) #8

Hej,

Nie masz w czasie startu podłączonych do portów USB jakiś urządzeń?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Czusak90) #9

nie, nie mam. to laptop.

(mrFreeze) #10

Compatibility Support Module (CSM) poszukaj jeszcze czegoś takiego w biosie. Może nośnik uszkodzony z systemem spróbuj zbootować jakiś inny. Nawet jakiegoś XP-ka z ciekawości czy to wina nośnika.

(Dimatheus) #11

Hej,

A próbowałeś użyć opcji naprawy systemu poprzez zbootowanie komputera z płyty instalacyjnej z systemem?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Czusak90) #12

poszukam przy następnej okazji. dziękuje za porady. temat do zamknięcia.