Uruchamianie Windowsa XP zatrzymuje się na ekranie ładowania

Witam :slight_smile: .

Próbowałem dzisiaj naprawić komputer znajomego, ale niestety nic nie pomogło, więc zwracam się do Was :slight_smile: .

Siostra mojego znajomego coś grzebała w jego komputerze i na drugi dzień w ogóle nie chciał mu się włączyć Windows. Uruchamiam komputer, wszystko się włącza. Pojawia się informacja w stylu, że komputer został niepoprawnie wyłączony i wyskakują opcje uruchomienia Windowsa… Wybieram “Uruchom Normalnie”, przełącza się dalej, dochodzi do ekranu ładowania Windowsa XP… i ładuje się, ładuje… aż w końcu po bardzo długim, bezowocnym ładowaniu komputer się wyłącza… To samo dzieje się gdy chcę włączyć tryb awaryjny albo system z ostatnimi dobrymi ustawieniami: Pojawia się ekran ładowania Windowsa i nic więcej się nie dzieje…

Co mogło spowodować tą awarię, co to w ogóle jest za awaria i jak można ją naprawić?

Aha… dodam jeszcze, że to Windows XP SP2 (oryginalny).

Z góry dziękuję za okazaną pomoc :slight_smile: .

Po włączeniu komputera wciśnij klawisz F8, przed rozpoczęciem ładowania systemu. Następnie:

  • wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia.

  • wybierz system operacyjny, jeżeli Masz ich więcej.

  • Zaloguj się do systemu na konto z uprawnieniami administratora.

  • Wpisz c:\windows\system32\restore\rstrui.exe , gdzie na dysku C jest zainstalowany XP.

  • Przywróć do czasów sprzed awarii.

Ewentualnie w konsoli odzyskiwania wpisz chkdsk c: /R

(C-dysk systemowy).

W ostateczności przywróć rejestr z kopii przywracania: http://www.searchengines.pl/index.php?s … entry94619

Wcześniej spróbuj po F8 wybrać Ostatnia znana dobra konfiguracja (czy coś zbliżonego) - mały wysiłek a może rozwiązać problem.:mrgreen:

gugu007 , napisałem w pierwszym poście, że to nic nie pomaga.

Proszę, czytaj uważnie posty.

cosik_ktosik -

Gdy wybieram tryb awaryjny z wierszem poleceń, to pojawia mi się czarny ekran z migającym kursorem u góry, który oznacza, że mogę wpisać polecenia… Jednak gdy próbuję coś napisać komputer nie reaguje, a kursor dalej sobie miga.

A co to da?

OK, może to podziała… :slight_smile:

Uruchamiasz komputer z płyty instalacyjnej windows - jak się zapyta po raz pierwszy, czy naprawiać, to wchodzisz: R=Napraw.

Aby uruchomić z płyty, w biosie ustaw bootowanie z napędu CD/DVD, czyli w oknie Advanced Bios Features->First Boot Device ustaw na CD/DVD.

Nie no, wiem jak się włącza uruchamianie z płyty i konsolę odzyskiwania, ale co mi da wpisanie tej formułki tam

??

Bo ona jest chyba tylko od sprawdzania dysków, tak?

Sprawdza dysk i naprawia błędy systemu plików.

OK, sprawdzę te dwa sposoby:

I dam znać jakie są efekty :slight_smile: .

No i nie dowiemy się czy te porady by coś pomogły… Znajomy oddał komputer do sklepu komputerowego i tam mu mają go naprawić…

Ale dzięki cosik_ktosik -owi za okazaną pomoc :slight_smile: .

Witam, nie chcę tworzyć nowego tematu, bo mam podobny problem jak ten w tym mianowicie włączam komputer i wyskakuje mi okno że ostatnim razem wystąpiły będy i tak dalej i mam do wyboru tryby uruchomienia awaryjny, normalny itd, tylko, że tu sie pojawia pierwszy poblem mianowicie nie moge strzałkami zmienić, żeby ustawić np tryb awaryjny i włącza mi uruchamianie trybem normalnym… następnie przechodzi do strony ładowania i ładuje… ładuje… ładuje i nie może się system załadować… i na koniec ostatni problem z próbą formatu, bo nawet nie chce mi czytać płyty, a w BIOSie mam ustawione bootowanie z cd i jak dochodzi do opcji “naciśnij dowoln klawisz aby wczytać ch” (czy jakoś tak) wciskam wszstko i nic… i wałek nie moge włączyć komputera :////// POMÓŻCIE PROSZĘ :slight_smile: