Uruchamianie WinXP z zewnętrznego dysku USB

Witam.

Mam laptopa Asus X52J (z Windows 7 64 bit na pokładzie). Na zewnętrznym dysku twardym, wyciągniętym z kompa stacjonarnego, mam Windows XP 32 bit. Dysk twardy jest podłączony do laptopa przez USB. Przy bootowaniu wchodzę w menu wyboru dysku startowego, wybieram dysk zewnętrzny, pojawia się plansza Windows XP, po czym komp się resetuje. Na stacjonarce nie było problemów z systemem, więc to nie XP jest problemem. Czy mogą się gryźć systemy (jeden 32, drugi 64)? Jeśli nie - czy ktoś ma pomysł, jak załadować XP?

Z góry dziękuję.

Hej.

Swego czasu też chciałem mieć Windows XP na zewnętrznym, a Windows 7 na wewnętrznym. Sprawa nie jest taka łatwa na jaką się wydaje.

Ja korzystałem z tej pomocy:

http://www.techit.pl/Artykuly/Instalacj … ,1125.html

Tylko, że trzeba na nowo instalować Windows XP.

Jeżeli ten XP był instalowany na innym komputerze, to raczej zapomnij że go uruchomisz.

ades - rozumiem, że tak zmodyfikowanego XPka mam instalować z dyskiem „normalnie” podłączonym do kompa stacjonarnego?

Tak. Przerobić, wypalić lub z pamięci Flash, i zainstalować. Po tej przeróbce nie działała mi myszka i klawiatura bezprzewodowa.

No i wszystko działa dużo wolniej, USB2 ma małą przepustowość, no chyba, że masz USB3.