Uruchamianie ze startem systemu


(Spox5) #1

Witam,

Mam dość dziwny problem z aplikacjami, które zaznaczone mają opcje uruchamiania ze startem systemu, a jednak się nie otwierają. Nie mam tu na myśli programów, których skróty znajdują się w folderze Autostart, tylko te co modyfikują rejestr. Zdarza się bardzo często, że po włączeniu komputera część lub większość programów po prostu się nie uruchamia. Ponadto niektóre programy po ich ręcznym odpaleniu za każdym razem mają wyłączoną opcję uruchamiania ze startem systemu w swoich opcjach, np HideOE. Nawet Kaspersky czasem się nie pokazuje w trayu, ale o tyle dobrze, że pomimo tego działa (mruga ikonka w IE).

Od jakiegoś czasu próbuję ustalić czemu się tak dzieje. Normalnie staje się to denerwujące. System w miarę "świeży", XP Pro SP2, szkodników nie ma. Używam Ad-Aware, RegOpt, CCleaner, jv16 jeśli ta informacja coś pomoże. No i ustawione uruchamianie normalne, a nie selektywne.

Tylko proszę nie sugerować umieszczania skrótów w folderze Autostart, bo to nie jest rozwiązanie problemu.

Dziękuję.


(aju) #2

A czy pomimo tego iż programy się nie uruchamiają tzn. nie mają swych ikonek w trayu to ich procesy zostają uruchomione czy nie? (sprawdź w ctrl+alt+del czy są uruchomione ich procesy).

Ściągnij program starter i pousuwaj te programy tak, aby się nie uruchamiały wcale, a potem ręcznie wszystkie pododawaj tym samym programem.

Wklej logi hijack i silent==> możliwe iż jednak masz zasyfionego komputera tylko AV tego nie wykrywają.


(Spox5) #3

Jeśli chodzi o HideOE czy Tlena, to faktycznie nie ma ich w procesach, Kaspersky jest w procesach i skanuje, ale nie ma go w trayu i nie aktualizuje się. To samo jest ze Star Downloaderem.


(aju) #4

Tak więc ściągnij program starter.

Usuń w nim wszystkie programy jakie uruchamiją się wraz ze startem systemu. Teraz restarcik systemu.

W programie starter pododawaj na nowo programy które chcesz aby się uruchamiały wraz ze startem.

Jeśli nie pomoże to wklejaj śmiało logi do działu bezpieczeństwo.


(Beber Cerveza) #5

może masz jakiegoś syfa co się uruchamia w autostarcie i usuwa inne wpisy ... sprawdź w

start->uruchom->msconfig

czy nie masz jakis podejrzanych aplikacji w autostarcie...

wklej loga