Uruchom jako... Administrator- jest wymagane hasło

Witam!

Mam pewien problem. Do działania programu jest wymagane uruchomienie go następująco : PPM właściwości uruchom jako… administrator. Tylko w tym jest problem. Na komputerze jest tylko jedno kto nie ma podziału na administrator etc I gdy próbuję uruchomić ten program jako administrator komputer wymaga hasła choć go nie ma więc za każdym uruchomieniem musze zakładać hasło do administratora. Czy da się jakoś obejść to wymaganie hasła?

Może być ukryte konto administratora z tego co pamiętam domyślnie dodawane.

Jaki system? Do jakich grup należy użytkownika na którym jesteś zalogowany?

Jeśli “działasz” na Windows’ie Vista/7 (co do xp nie jestem do końca pewny, bom go od dawna nie widział na oczy, ale w standardzie też powinno być kilka - nie chce mi się tego teraz sprawdzać), to domyślnie powinieneś mieć co najmniej 3-4 konta w systemie: swoje (na którym jesteś), gościa (standardowo wyłączone, ale jest), “administracyjne” (powiązane* z tym pierwszym, ale aktywne w szczególnych przypadkach: gdy chcesz coś “dziwnego” uruchamiać, czyli ta funkcja “…jako Administrator”, lub spod trybu awaryjnego, wtedy dostaje się większe uprawnienia) oraz konto superadmin’a (konto standardowo ukryte i niedające się ujawnić na kontach bez uprawnień administracyjnych, ponieważ konto superadmin’a jest ogólnie niebezpieczne dla systemu w rękach ZU). Standardowo żadne z kont nie ma hasła, chyba że użytkownik je sam założy (tyczy się konta używanego i administracyjnego, powiązanego z tym pierwszym) i jest ta ewentualność przeprowadzana przeważnie podczas instalacji systemu. Domyślnie też nie widać wszystkich kont spod działu “Konta użytkowników”, prócz dwóch używanego i gościa.

Tak więc sądzę (jeśli nic specjalnego nie było robione w systemie pod tym kątem), że ogólnie masz hasło na uprawnienia administracyjne w swoim koncie (nie wiem tylko w jakich okolicznościach i przez kogo zostało założone), a to że się o nie system nie pyta przy uruchomieniu, może świadczyć o auto-logowaniu do konta (ostatnio obiła mi się o oczy taka opcja, gdy grzebałem w Win7).

W związku z tym, że nie podałeś jaką masz wersję systemu, mogę jedynie zapytać o to co znajduje się w rejestrze, w HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon, w szczególności chodzi o istnienie wartości DefaultPassword (pobieżnie możesz sprawdzić jeszcze ForceAutoLogon i AutoAdminLogon. Ustawienie tych dwóch na 0 wyłącza opcję, a 1 włącza).

* przez powiązanie mam raczej na myśli, że konto z którego korzystasz i to administracyjne jest tak naprawdę jednym kontem, ale uprawnienia w zwykłym trybie użytkowania konta są mniejsze aniżeli w trybie administracyjnym.