"Uruchom ponownie" nie działa-Lenovo S10-3s

Posiadam Lenovo S10-s3, dostałem go w prezencie. Posiadał system Windows 7 Starter i od poczatku jak pamiętam nie działała funkcja Startu “uruchom ponownie”. Nie była zbyt potrzebna by robić z tego halo ale ostatnio system zaczął zamulać i ktoś poradził mi że Win XP to system w sam raz na tego “malucha”. Korzystając z pomocy Googla sporządziłem pendriva z obrazem Windowsa XP ( bo ten Lenovo nie ma stacji dysków) :). Sformatowałem dyski, wgrałem XP ale ten zechciał być uruchomiony ponownie (!?) by kontunuować instalację, niestety nie uruchomił się jak dawniej i kontynuacja instalacji nie powiodła się. Szukałem wszędzie gdzie się da, nie mam pojecia co mam zrobić. Pomóżcie proszę jeśli umiecie.

Trochę słabo opisane, podaj więcej szczegółów:

 

Na jakiej zasadzie to nie działa? Funkcja w menu start jest zaciemniona? Wyłącza się? Nie reaguje wogóle? 

Jaki jest aktualny stan instalacji? Czy windows uruchamia sie do pulpitu?

 

Wyłączenie i włączenie w większości przypadków ma ten sam efekt, możesz też spróbować wywołać “shutdown -r” przez cmd.

Brak tej funkcji zazwyczaj spowodowany jest nieukończoną instalacją lub brakiem driverów w systemie.