Uruchom ponownie startuje kompa z wyjątkiem monitora

Witam,przy konieczności użycia przycisku “uruchom ponownie” komp się restartuje tylko monitor jest czarny i wyświetla komunikat: Not Optimum Mode. Recommended Mode 1280*1024 60MHz ( ustawiony jest na 1024*768). System czy monitor się sypie? Możliwe ,że LCD SAmsung ma procesor jestem zaskoczona.

Proszę: http://tinyurl.com/2c9zau4

Próbowalam tam ale taki gamoń tak jak ja nie potrafi poszukać. Jak mogę wypiąć grafikę jak mam zintegrowaną ?

Nie wypniesz jej, ona jest zamontowana na stałe. Z komunikatu wynika, że masz za dużą częstotliwość odświeżenia jak na tą rozdzieliczosć, tak więc spróbuj mu ustawić niższą, albo ustaw mu taką jak pokazuje, czyli 1280x1024 odświeżanie 60MHz.

monitor mam ustawiony na 1024*768 60HZ

To spróbuj tak jak napisałem ustawić na 1280x1024 i zobacz, czy problem się powtórzy. W ogóle rozdzielczość monitora najlepiej jest ustawić na taką rozdzielczość, jaka jest zalecana dla niego, czyli jesżeli jest zalecane 1280x1024, to taką rozdzielczość powinno się ustawić. Ja np. właśnie mam ustawioną zalecaną przez producenta rozdzielczość dla mojego monitora i nie mam żadnych problemów…

Próbowalam i przy naciśnięciu “OK” gasł monitor i dopiero po paru godzinach było coś widać na monitorze.

Może coś jest w tym,że mam dwa monitory w folderze mój komputer (takie same po wymianie przez serwis ).

Czy jakieś znaczenie może mieć bateria na płycie. Teraz mam ustawienia żądane przez producent tylko ledwo widzę , poza tym po co są różne możliwości rozdzielczości jak monitor krzyczy ,że nie są te producenckie i się nie zapali . Próbowałam trybu awaryjnego ale wcale go nie ylo widać a podobno powinno być widać mimo takich reakcji monitorAa jak wyżej opisałam.

Dodane 15.11.2010 (Pn) 13:19

Wygląda mi na to ,że nowszy sterownik powodował te wszyskie problemy wróciłam do starego i narazie chodzi ok.