Uruchomienie DLNA z wkorzytsaniem AP


(McDracullo) #1

Borykam się z problemem uruchomienia DLNA na TV marki Samsung. Telewizor ma jedynie ethernet, bez wi-fi. Muszę podłączyć go tak, aby można było bezprzewodowo streamować video do TV, a jednocześnie aby można było z niego bezproblemowo surfować w internecie. Do tego celu nie można zastosować bezprzewodowej karty sieciowej proponowanej przez Samsunga (brak wsparcia dla DLNA, możliwe jest jedynie przeglądanie www). Wpadłem na pomysł postawienia AP. Tak więc obecnie zbudowana sieć wygląda następująco:

LiveBOX TP (niestety tego urządzenia wymienić nie mogę, osoba nie chce więcej inwestować) - udostępnia internet po kablu jednemu komputerowi i udostępnia internet wi-fi. Sygnał wi-fi odbierają dwa komputery i acces-point w trybie Client. Do AP podłączone są po kablu telewizor i dekoder TP. Wszystkie urządzenia łączą się z siecią, wszystkie z nich mają dostęp do internetu. Jednak z żadnego z urządzeń nie ma możliwości uruchomienia video na TV. Telewizor jest ustawiony jako DMZ - i jest odpowiednio wykrywany w LiveBoxie.

Przy podłączeniu innego urządzenia (nie AP, jakiś ruter od TPsy, który akurat miałem pod ręką, ZTE czy coś takiego) tak, że TV podpięty jest po kablu, a ZTE udostępnia sygnał wi-fi z którym łączy się lapotp - TV widziany jest prawidłowo i jest możliwość streamingu video. Niestety nie można pozostawić takiego ustawienia urządzenia - nie ma możliwości podłączenia w ten sposób internetu (odpada sposób kablowy - nie mogę ciągnąć sygnału po kablu).

Jak więc ustawić ruter/TV/AP aby pojawiła się możliwość odtwarzania filmu z komputera na TV (za pomocą małej ikonki _ odtwrzaj do _ umieszczonej w media pleyerze - klient stwierdził, że jest to najlepszy odtwarzacz multimediów i chce korzystać tylko z niego)?


(Adrian Tomaszewski) #2

Witam a wiec zacznę tak od problemu

Nie możesz transmitować wideo do telewizora podpinając 2 ruter ponieważ tv jest w innej podsieci !

Najprościej rozwiążesz to tak Podpinasz ten 2 ruter do tv w trybie klienta wchodzisz w ustawienia tv sieci i zakładam ze adres ip liveboxa masz oryginalny czyli 192.168.1.1

I w tv Piszesz Adres ip np 192.168.1.15 Maska sieci zaskoczy sama a jak nie to 255.255.255.0 Brama Domyślna adres ip Liveboxa czyli 192.168.1.1 Dns Również Adres liveboxa 192.168.1.1

W ten sposób przypisałeś tv bezpośrednio do podsieci liveboxa I będzie on widziany w liveboxie :smiley:

2 ruter będzie tylko mostem łączącym rutery i na tym jego rola się kończy

Dlaczego miałeś problemy z tv ?? A no dlatego ze 2 ruter ma inna podsieć i o ile internet działa na tv streeming dlna musi być w tej samej podsieci

Powinno działać :smiley:

Pozdrawiam


(McDracullo) #3

TV jest w strefie zdemilitaryzowanej i jest widziany przez liveboxa jako TV Samsung. Nie ma więc tego problemu (tak mi się przynajmniej wydaje).

A to nie musiałbym mieć "przezroczystego" AP? Nie podałem jaki jest ten AP - jego rolę pełni TPlink WR543G. Nie musiałbym mieć wtedy np. WAG500?


(Drobok) #4

Spróbuj wyłączyć dhcp na ap. Albo przekierować port programu na ip tv.


(Kpc21) #5

Musisz liczyć się z tym, że HD po 802.11g może nie działać stabilnie. Nawet przy 802.11n bywają problemy.

Wyłącz NAT (i serwer DHCP bo będzie się gryźć z tym z LB) w AP działającym jako klient.


(McDracullo) #6

Jak wyłaczyć NAT w tym ruterze? Wydaje mi się, że nie ma takiej możliwości :roll:

To jak płynnie będzie to działać mnie nie interesuje :slight_smile: Ja mam to tylko uruchomić:slight_smile: