Uruchomienie dysku recovery z poziomu wierszu poleceń

Witam,

 

Ostatnio Windows vista mi się posypał, szarpałem się z nim dotychczas sam, ale już brakuje mi pomysłów, liczę na wasza pomoc.

Zaczęło się, od aktualizacji automatycznych, które ostatnio wyłączyłem. Mimo, iż powinny być wyłączone pobrała się jakaś aktualizacja a tuż po niej, system już się nie uruchomił. Informowało mnie o włożeniu dysku instalacyjnego Windows Vista w celu naprawienia, płyty nie posiadałem wiec liczyłem na to, ze dam rade uruchomić recovery, aby “naprawić system”. Już wiem, ze recovery nie służy do tego wiec znalazłem plik .iso i wrzuciłem na pendrive. Naprawiłem system dostępną opcja, jednak mimo ze się uruchamia, to większa część procesów wywala błąd, nie mogę nic włączyć. Pogodziłem się, ze bez nowego systemu nie da rady. 

 

Normalnie w tym momencie, powinienem włączyć opcje przywracanie systemu z partycji z recovery poprzez wciśniecie F8(laptop HP 550) podczas uruchamiania laptopa, u mnie takiej opcji nie ma, sprawdzałem już wszystkie inne kombinacje klawiszy. Ostatnim razem robiłem przywracanie po prostu z poziomu Windowsa w menadżerze dysków uruchomiłem partycje D:/ jako startową, ale teraz z ww. powodu jest to nie możliwe. Istnieje sposób aby uruchomić recovery z poziomu wierszu poleceń? Jeśli nie, to mają państwo inny pomysł?

 

Pozdrawiam

Tu jest artykuł jak to zrobić z wiersza polecenia i z poziomu win    http://www.fixitpc.pl/topic/5841-przypisanie-rozruchu-do-obrazu-wim-na-dysku-twardym/