Uruchomienie .exe na serwerze

Witam!

Od razu zaznacza, że wszelkie rzeczy związane z programowaniem to magia. Nie miałem nigdy z tym do czynienia.

Pytanie jest proste. Mam serwer wirtualny, czyli zwyczajnie hosting (tak najłatwiej to ująć) jaki można mieć np. od home czy nazwa.

Serwer jest spory a nie korzystam z niego w sumie wcale i wpadliśmy na pewien pomysł ze znajomym. W ramach zabijania nudy gramy z bardzo prostą grę zwaną “Minecraft”. Dość ciekawa rzecz. Aby pograć razem uruchomiliśmy serwer na PC kolegi. Efekt średni. Sama gra (java) w zyskuje ilośc pamięci z jakiej korzysta (widać to w menadżerze zadań), szybuje do 1mln i wtedy pada komp (wie ktoś co to!?). Ale nie to chodzi. Zastanawiam się, czy plik który jest odpowiedzialny za ten serwer (ma pół mega, rozszerzenie .exe) można by wrzucić na taki serwer wirtualny, a aby ten serwer sobie tam siedział.

Nie wiem jak to wyjaśnić inaczej, liczę, że mnie zrozumiecie. Za wszelkie rady dzięki, może ktoś wie o co chodzi z tą pamięcia, ale sam serwer to priorytet…

Z góry dzięki!

Ps. Nie wiem czy zły dział, możliwe - jak by co to sorry.

Gdyby możliwe było wykonanie takiej czynności racji bytu nie miałyby serwery dedykowany - i do takich Cię odsyłam.