Uruchomienie komputera - nowy zestaw

Witam. Kupiłem komputer do samodzielnego złożenia. Wszystko pięknie i w ogóle ale po uruchomieniu nic się na monitorze nie pojawia. Ogólnie wszystko chyba działa, tzn. wiatraki na wszystkich podzespołach chodzą, dyski twarde również. Ale na ekranie nie pojawia się nic. O co może chodzić? Coś źle zrobiłem? Na dysku mam win7 32 bit i chcę go przeinstalować nanowy ten sam ale 64bit. Ale to nie problem, bo wcześnie powinien się pokazać bios.

Piszesz o kompie które niedawno składałeś ? http://forum.dobreprogramy.pl/wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420-4470.html#p3187443

Kiedyś przez pomyłkę podłączyłem monitor do wyjścia zintegrowanej karty graficznej zamiast do tej PCI express #-o , może u ciebie jest podobnie.

wyłącz zasilanie i sprawdż ponownie czy wszystkie zasilania masz podpięte ( dwa do płyty), grafiki, dysku. Po włączeniu komp wydaje jakieś dźwięki?

Może dasz fotkę wnętrza?

Tak falcon89, to ten komputer. Komp wydaje dźwięki, tzn. słychać działające wiatraki i dysk twarde. Ztego co mi wiadomo wszystko mam podłączone do zasilania.

Pytałem o specyficzny pisk i ich ew. ilość :smiley:

(na wszelki wypadek dociśnij kable Sata, albo je odwróć)

no nie, nie ma tego specyficznego pisku

Dodane 09.11.2012 (Pt) 10:16

Na płycie głównej świecą się dwie diody, zielona w dolnym prawym rogu i czerwona po środku z prawej strony obok przycisku memOK.

Podepnij się do integry i sprawdź czy będzie coś widać.

Monitor jak ma odłączony przewód to wyświetla, że brak sygnału tutaj jednak nie wyświetla tego komunikatu, jest poprostu czarny ekran. I nie ważne czy podłączam go pod kartę czy pod płytę.

na poczatek reset Bios’u ( wyjmij i zmierz napięcie baterii na płycie), jesli komp nie wystartuje to potem pamięci (sprawdzaj pojedynczo), wyjmij kartę grafiki i zostań na tej integrze. Jesli masz mozliwość, mozesz sprawdzić procesor w innej plycie.

A jeszcze zanim to wszystko to pomierz napiecia miernikiem, głośnik masz podłaczony na płycie?

Jeśli dioda ciągle się świeci to oznacza problemy z pamięcią. Wciśnij i przytrzymaj przycisk MemOK aż dioda zacznie migać.

i co potem?

Dodane 09.11.2012 (Pt) 10:50

dioda teraz miga a komputer co jakąś chwilę się restartuje

Nadal się nie uruchamia?

Dodane 09.11.2012 (Pt) 10:57

Płyta testuje ustawienia.

nadal nie, dioda znowu świeci na czerwono

Dodane 09.11.2012 (Pt) 10:59

sprawdzałem pamięci i są obsługiwane przez tą płytę, o co więc chodzi?

Zresetuj bios (odłącz od prądu i wyciągnij bateryjkę).

na jak długo??

ok 2 minuty

Dalej to samo.

A co z tą czerwoną diodą od pamięci? Dalej świeci, tylko dlaczego skoro płyta obsługuje ten typ pamięci? Mogą być uszkodzone, a może płyta jest trefna?

Sprawdź czy coś się zmieni jak zostawisz jedną kość (sprawdź też obydwa sloty).

Włożyłem jedną kość i zaczeło działać. Czy to znaczy, że ta druga jets trefna? Nie próbowałem jeszcze wkładać tej drugiej w tej konfiguracji, narazie zacznę instalować system :smiley: