Uruchomienie komputera - nowy zestaw


(marc_in) #1

Witam. Kupiłem komputer do samodzielnego złożenia. Wszystko pięknie i w ogóle ale po uruchomieniu nic się na monitorze nie pojawia. Ogólnie wszystko chyba działa, tzn. wiatraki na wszystkich podzespołach chodzą, dyski twarde również. Ale na ekranie nie pojawia się nic. O co może chodzić? Coś źle zrobiłem? Na dysku mam win7 32 bit i chcę go przeinstalować nanowy ten sam ale 64bit. Ale to nie problem, bo wcześnie powinien się pokazać bios.


(falcon89) #2

Piszesz o kompie które niedawno składałeś ? http://forum.dobreprogramy.pl/wybor-komputera-zestawy-komputerowe-t267420-4470.html#p3187443


(luger) #3

Kiedyś przez pomyłkę podłączyłem monitor do wyjścia zintegrowanej karty graficznej zamiast do tej PCI express #-o , może u ciebie jest podobnie.


(Maciek561) #4

wyłącz zasilanie i sprawdż ponownie czy wszystkie zasilania masz podpięte ( dwa do płyty), grafiki, dysku. Po włączeniu komp wydaje jakieś dźwięki?

Może dasz fotkę wnętrza?


(marc_in) #5

Tak falcon89, to ten komputer. Komp wydaje dźwięki, tzn. słychać działające wiatraki i dysk twarde. Ztego co mi wiadomo wszystko mam podłączone do zasilania.


(Maciek561) #6

Pytałem o specyficzny pisk i ich ew. ilość :smiley:

(na wszelki wypadek dociśnij kable Sata, albo je odwróć)


(marc_in) #7

no nie, nie ma tego specyficznego pisku

-- Dodane 09.11.2012 (Pt) 10:16 --

Na płycie głównej świecą się dwie diody, zielona w dolnym prawym rogu i czerwona po środku z prawej strony obok przycisku memOK.


(falcon89) #8

Podepnij się do integry i sprawdź czy będzie coś widać.


(marc_in) #9

Monitor jak ma odłączony przewód to wyświetla, że brak sygnału tutaj jednak nie wyświetla tego komunikatu, jest poprostu czarny ekran. I nie ważne czy podłączam go pod kartę czy pod płytę.


(Maciek561) #10

na poczatek reset Bios'u ( wyjmij i zmierz napięcie baterii na płycie), jesli komp nie wystartuje to potem pamięci (sprawdzaj pojedynczo), wyjmij kartę grafiki i zostań na tej integrze. Jesli masz mozliwość, mozesz sprawdzić procesor w innej plycie.

A jeszcze zanim to wszystko to pomierz napiecia miernikiem, głośnik masz podłaczony na płycie?


(falcon89) #11

Jeśli dioda ciągle się świeci to oznacza problemy z pamięcią. Wciśnij i przytrzymaj przycisk MemOK aż dioda zacznie migać.


(marc_in) #12

i co potem?

-- Dodane 09.11.2012 (Pt) 10:50 --

dioda teraz miga a komputer co jakąś chwilę się restartuje


(falcon89) #13

Nadal się nie uruchamia?

-- Dodane 09.11.2012 (Pt) 10:57 --

Płyta testuje ustawienia.


(marc_in) #14

nadal nie, dioda znowu świeci na czerwono

-- Dodane 09.11.2012 (Pt) 10:59 --

sprawdzałem pamięci i są obsługiwane przez tą płytę, o co więc chodzi?


(falcon89) #15

Zresetuj bios (odłącz od prądu i wyciągnij bateryjkę).


(marc_in) #16

na jak długo??


(Maciek561) #17

ok 2 minuty


(marc_in) #18

Dalej to samo.

A co z tą czerwoną diodą od pamięci? Dalej świeci, tylko dlaczego skoro płyta obsługuje ten typ pamięci? Mogą być uszkodzone, a może płyta jest trefna?


(falcon89) #19

Sprawdź czy coś się zmieni jak zostawisz jedną kość (sprawdź też obydwa sloty).


(marc_in) #20

Włożyłem jedną kość i zaczeło działać. Czy to znaczy, że ta druga jets trefna? Nie próbowałem jeszcze wkładać tej drugiej w tej konfiguracji, narazie zacznę instalować system :smiley: