Uruchomienie laptopa bez zasilacza

Witam, znalazłem starego laptopa Lenovo 3000 N200, ale nigdzie nie mogę znaleźć zasilacza, baterię ma, ale rozładowaną. Czy da się jakoś uruchomić go inaczej, niż z zasilacza?


Tak.

jak?

Jeśli bateria jest rozładowana to potrzebujesz zasilacza lub naładowanej baterii lub potrzebujesz serwisanta który ma u siebie „sprzęt” który pozwala włączyć laptopa klienta bez oryginalnego zasilacza.

teraz wiekszy problem, zasilacz jest, ale cos nie laczy, z samego zasilacza probowalem uruchomic, ale nic sie nie swieci

Spróbuj z baterią + zasilacz a jak nie uruchomi się to poczekaj około 30 min i spróbuj włączyć.

nie dziala nic, bateria, zasilacz, bateria i zasilacz

Jeśli zasilacz nie podładuje baterii około 10% to nie jest sprawny lub gniazdo w laptopie jest uszkodzone i może nie łączyć przez co nie ma zasilania itd.

Edit.
Znasz kogoś kto ma zasilacz do laptopa z tematu?

Moim zdaniem nie warto inwestować w laptopa tylko po to aby uruchomić.
Trzeba było by np wymienić gniazdo zasilania, zasilacz a to już nie ma sensu.
Samo gniazdo zasilania na allegro 14zł (plus wysyłka), uniwersalny zasilacz około 100zł itd.

Niestety nie znam takiej osoby… najwyżej nie będzie po prostu działał, chciałem po prostu użyć Windowsa 7 po jakichś 5 latach

Otworzyć obudowę, przylutować dwa kawałki kabla do płyty, do końcówek zasilania gniazda, podpiąć do dowolnego zasilacza 19-20V 3.5 lub więcej A.

W serwisie podpina się po prostu do zasilacza laboratoryjnego i widać czy bierze jakiś prąd. Jak nie, to się mierzy czy dochodzi do płyty, jak tak, to się mierzy dalej.

Ten temat został automatycznie zamknięty 30 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.