Uruchomienie modemu i wymagane sterowniki po formacie


(Adamigo1997) #1

Na początku powiem że jestem dosyć nieogarnięty w tych tematach i formata nie robiłem ani razu przed kilka lat używania pc, wiem że formata się powinno co jakiś czas robić ale jakoś się tym nie martwiłem do puki pc nie zaczął strasznie zamulać.

No i teraz mam kilka pytań:

 1. Co muszę mieć przygotowane przed formatem żeby móc doprowadzić pc do stanu używalności, chodzi mi i to że po paru latach znalazłem tylko sterowniki do karty graficznej i (chyba) płyty głównej więc resztę musiał bym ściągać.

2.Myślałem o tym żeby po formacie zainstalować minimum do uruchomienia internetu i potem ściągnąć resztę sterowników no i właśnie mam pytanie już może całkowicie banalne ale i tak mnie martwi bo nigdy tego nie robiłem: Czy po zainstalowaniu sterowników do karty sieciowej (Marvell Yukon 88E8053 PCI-E Gigabit Ethernet Controller) i modemu (arris CM550B) będę musiał jeszcze jakoś ten modem ustawiać czy coś czy powinien działać od razu po podłączeniu?

 1. Czy w ogóle warto pierw uruchamiać modem i ściągać sterowniki czy lepiej będzie jak przed formatem zbiorę wymagane instalki i zgram na np. pendriva?

No i dane o moim PC, pewnie się przydadzą:

1.Win XP

 1. 2GB ram

 2. Procesor DualCore Intel Pentium D 805

 3. Płyta główna Asus P5LD2

 4. Karta graficzna NVIDIA GeForce 9500 GT 512MB

 5. Karta dźwiękowa Intel 82801GB ICH7 - Hight Definition Audio Controler [A-1]

 6. Karta sieciowa Marvell Yukon 88E8053 PCI-E Gigabit Ethernet Controller

Dane spisywane z Everesta, jak czegoś by jeszcze brakowało to mogę podać.


(system) #2

Najważniejsze jest niezwłoczne połączenie z internetem zaraz po zainstalowaniu systemu!

W tej sytuacji polecam taką procedurę:

 1. przed rozpoczęciem reinstalacji systemu pobranie i zapisanie w bezpiecznym miejscu (na pendrajwie) sterowników Chipset i LAN :

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ … /#download Wybierz Twój system!

 1. reinstalacja systemu WinXP;

 2. zaraz po pojawieniu się systemu zainstalowanie przechowanych sterowników Chipset i LAN (w tej kolejności!) i połączenie się z internetem (przez Internet Explorer) i pobranie aktualizacji pilnych i sprzętowych (opcjonalnych) z witryny Microsoft Update. Trochę to potrwa! Jak Ci się spieszy, to poprawki bezpieczeństwa tymczasowo pomiń;

 3. sprawdzenie Menadżera Urządzeń i pobranie wskazanych tam, brakujących sterowników z firmowej strony płyty głównej;

 4. zainstalowanie tychże brakujących. Najczęściej brakuje Audio oraz ACPI (jako “nieznane urządzenie”): http://support.asus.com/Download.aspx?S … 321537.zip Żółte tło! Odrębnie, ze strony firmowej nVidia pobierz i zainstaluj sterowniki karty graficznej: http://www.nvidia.pl/object/winxp-301.4 … er-pl.html

Modemu nie ruszaj. Niech jest włączony i podłączony do komputera kablem LAN jak dotychczas.

Sprawdź, czy po tej procedurze nie ma jakichś wykrzykników lub pytajników w Menadżerze Urządzeń. Jeśli nie ma, baw się dobrze i instaluj dalej aplikacje, jakie chcesz.


(Adamigo1997) #3

Wielkie dzięki za pomocne informacje. :slight_smile: Czyli po zainstalowaniu sterownikòw z linku z pierwszego pkt internet powinien ruszyć ? Bo widziałem że są jeszcze sterowniki do modemu, chyba tylko do usb ale nie jestem pewien, mam sie nimi nie interesować, tak?


(system) #4

Tak. Modem pozostaw w spokoju, jak był. Trzymaj się dokładnie opisanej wyżej procedury.


(Adamigo1997) #5

Wcześniej o to nie zapytałem bo pisałem z telefonu i linku nawet nie sprawdziłem nawet, ale wszedłem w ten link do chipsetu i LAN i tam są po 3 pliki dla XP w zakładkach chipset i lan i to z tego co widzę że tam są różne wersje sterowników i mam zainstalować wszystkie po kolei czy po jednym najnowszym? Sorka że się tak każdego detalu dopytuje ale chcę żeby mi ten format jakoś sprawnie wyszedł a nie bieganie do znajomych/kawiarenki bo brakujące sterowniki bo coś źle zrozumiałem ;/


(system) #6

Po jednym , najnowszym! Z tym, że dla LAN weź to: http://support.asus.com/Download.aspx?S … s82743.zip będzie bezpieczniej.

Dla Chipset’u to: http://support.asus.com/Download.aspx?S … pvista.zip Wszędzie te, co na żółtym tle.

Resztę pobierzesz już na własnym komputerze.


(Adamigo1997) #7

Ok dzięki :slight_smile: Zgram te dwa stery na pendriva i jak po formacie mi net odpali to dalej już z górki :slight_smile: Wielki dzięki, chyba już sobie dam rade :slight_smile: