Uruchomienie pliku .bat na Linuxie

Witam
Mam linuxa Kubuntu 16.10 i chcę na nim uruchomic instalację na pliku z rozszerzeniem .bat
Chciałem pobawic się programowaniem w minecraftcie z pythonem, jednak instalator programu API Minecraft Python jest w tym właśnie rozszerzeniu.
Proszę o pomoc

Otworzysz go każdym edytorem tekstowym.

Plik .bat to skrypt powłoki Windowsa (lub DOS-a, pod Windowsem w zasadzie obowiązuje rozszerzenie .cmd, ale pamiętające czasy DOS-a rozszerzenie .bat jest w praktyce wykorzystywane dla skryptów typowo windowsowych), Linux ma zupełnie inną składnię i na Linuksie tego nie uruchomisz.

Możesz, tak jak pisze @Witexus, zajrzeć do środka i zobaczyć, co tam się dzieje - może tam jest jedynie wywołanie jakiegoś innego pliku, może jakiegoś programu znajdującego się w tym samym folderze z określonymi parametrami…

Wydaje mi się jednak, że po prostu ściągnąłeś windowsową, a nie linuksową wersję tego API.

py -3 -m pip install minecraftPythonAPI.zip
pause
To wszystko, co tam jest.
A nie ma jakiegos zamiennika tego rozszerzenia pod linuxa żeby to działało?

Wejdź do folderu z tym zipem w terminalu oczywiście. Jak tam będziesz to wykonaj to polecenie i jeżeli to API nie jest zależne od systemu to się zainstaluje (tak, tak, python jako język jest wielo platformowy, jednak można napisać kod zależy od specyfiki np. Windowsa, który na Linuksie nie będzie działał). Generalnie tutaj wymuszasz, żeby python w wersji 3 poprzez program pip zainstalował paczkę z api do Minecrafta, to nie musi być w pliku bat. Natomiast jakbyś chciał zrobić to w jakimś pliku to serio możesz to przepisać jak jest z tym, ze pause wymień na bashowe czyli:

python3 -m pip install minecraftPythonAPI.zip
read -n1 -r -p "Press any key to continue..." key

Zapisz do pliku np. InstalujMCApi.sh… Jak masz system skofigurowany do uruchamiania sh to dwuklik, a jak nie to komenda

bash  InstalujMCApi.sh

potrzeba jeszcze zainstalować paczkę python-pip jeśli nie jest zainstalowana.

W najnowszym pythonie3 jest instalowany wraz z interpreterem. Jest tak od którejś wersji 3, chyba od 3.4 albo 3.5.