Uruchomienie ponowne zamiast zamknięcia systemu

Mam następujący problem z którym męcze sie juz ze 2 lata i nie mogę się z nim uporać. Otóż mam Windows XP Service Pack 2. Mój komputer po kliknięciu na opcje wyłącz zachowuje sie tak jak bym zaznaczył opcje uruchom ponowinie i tak tez sie dzieje. Problem pojawił sie znienacka, nie dodawałem żadnego sprzętu. Równierz format ze swiezą instalacją systemu nie przyniósł zmiany, Dodam też że w biosie nie grzebałem. Bardzo żadko zdarza sę wyjątek iż komputer normalnie się wyłączy ale to u mnie rzadkość.

Jestscie w stanie cos wymyślić?!

Możesz utworzyć na pulpicie ikonę skrótu, której kliknięcie spowoduje zamknięcie systemu:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=75523

http://portal.centrumxp.pl/forums/thread/169899.aspx

Jeśli nie podziała a komputer nie ma interfejsu ACPI bądź w Biosie został zmieniony schemat na AMP

1.Kliknij przycisk Start , a następnie kliknij polecenie Panel sterowania.

2.W Panelu sterowania kliknij kategorię Wydajność i konserwacja , a następnie kliknij ikonę Opcje zasilania.

3.Kliknij kartę Zaawansowane zarządzanie energią (APM).

4.Kliknij, aby zaznaczyć pole wyboru Włącz obsługę Zaawansowanego zarządzania energią , a następnie kliknij przycisk OK.

Skrót nic nie pomógł, biorę sie za te bardziej zaawansowane wskazówki.

Złączono Posta : 17.07.2006 (Pon) 23:15

a więc tak wykonałem te wskazówki do tego miejsca:

Restart zamiast wyłączenia systemu

Po wybraniu opcji wyłącz system komputer uruchamia się ponownie

Komputer standardu ATX

„ Należy sprawdzić czy nasz PC obsługuje ACPI

W menadżerze urządzeń/Komputer powinniśmy mieć informacje okomputerze w postaci np: “Jednoprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI” znaczy to ze nasz komputer obsługuje ten mechanizm i należy:

„ Wyłączyć ekran powitalny i szybkie przełączanie użytkowników

Panel sterowania/Konta użytkowników/Strona Głowna/Zmień sposób logowania i tam odhaczyć pozycje

„ Odznaczyć automatyczny restart (PPM Moj komputer zakładka Zaawansowane Uruchamianie i odzyskiwanie/Ustawienia Automatycznie uruchom ponownie)

„ Sprawdzić czy nie jest zainstalowany soft:

– Easy CD Creator 5.0 (Roxio)

– Direct CD 5.0

– sterownik myszy Logitech

– firewall Zone Alarm.

Odinstalować

„ W rejestrze dodać DWORD PowerdownAfterShutdown wartość 1

w kluczu HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

Nie wiem jak sprawdzić czy w Biosie załączone jest ACPI Support,

po pierwsze gdzie to jest w tym biosie

czy aktualizacja biosu moze cos pomóc bo wiem ze jest to dość skomplikowana operacja

Złączono Posta : 17.07.2006 (Pon) 23:18

wykonałem równierz tę wskazówke ale system nie moze jej zainicjowac w menedzerze urządzeń jest wykrzyknik

Zainstalować, uaktywnić NT APM/Legacy Support

Instalacja: Panel Sterowania/Dodaj sprzęt/Nowe urządzenie sprzętowe/Obsługa NT APM/Legacy

Aktywacja: Menadżer urządzeń/Widok/Pokaż ukryte elementy teraz powinno być NT APM/Legacy Support teraz poniżej z PPM włączamy APM/Legacy Interface Node

A zrób na początek tak:

  • odłącz kompa od zasilania 230V,wyjmij baterię z płyty na 30 minut, od razu ją sprawdź ma mieć powyżej 3V,włóż i ustaw bios tylko co trzeba i zapisz Save.

Wgraj najnowsze stery do płyty głównej.

Przeczytaj dokładnie i rób:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 3%B1czy%E6

Jak dalej problem:

  • aktualizacja biosu płyty do najnowszego i ponownie zrób to co wyżej pisze,oprócz wgrywania ponownego sterów do płyty głównej.

Kompa odłączyć jeszcze potrafię, ale wyjąć baterie i sprawdzić ile ma v to nie potrafię. Gzie ejst ta bateria? Jesszzze bios ustawiac?

Nie znam sie na tym zupełnie

No to problem - aby coś zrobić trzeba mieć minimalne pojęcie o tym co się robi.

Więc zostaje kumpel co kuma lub serwis.

Baterię możesz wymienić na nową - srebrny krążek na płycie głównej o średnicy około 2 cm,lub zmierzyć ją miernikiem napięcia.

Do biosu instrukcja do płyty głównej.