Uruchomienie przeglądarki chrome jako administrator

jest ustawiona jako domyślna lecz nieraz po uruchomieniu przeglądarki wyświetla się monit ustawić jako domyślną i nie pytaj ponownie gdy dam nie pytaj ponownie to i tak się pojawia ten monit lecz nie zawsze

Tak właściwie to po co uruchamiasz przeglądarkę jako root?

chciałem ja uruchomić jako Administrator jak na ubuntu żeby w ustawieniach tej przeglądarki mógł kliknąć ustaw jako domyślną a się nie da i wyświetla to to cholerstwo co chwile czy chcesz ustawić przegladarke google jako domyślną albo nie pytaj ponownie mimo ze w systemie ustawiona jako domyślną.

Zupełnie nie tędy droga, to nie Windows. Na Debianie wiem jak osiągnąć to co próbujesz zrobić, niestety pclos aż tak dobrze nie znam.

W PCLinuxOS też działa i da się zastosować mechanizm update-alternatives:

 

 

Zostawię tak jak jest skoro nie da się nic z tym zrobić. 

 

Pozdrawiam.

Jak nie da się nic zrobić? Przecież marcin’82 właśnie podał kompletne rozwiązanie.

ok wszystko by było ładnie ale jak to zrobić w przypadku Kali Linux 2016.2 ? laptop HP 250 G4 N3050 4GB 500GB M9S72EA 

[Przepraszam za odgrzebywanie na nowo tematu]

 

A jakie znaczenie w tym przypadku ma system? Dokładnie tak jak masz to podane w cytowanym poście. Skoro korzystasz z Kali Linuksa, to wierzę w to że wiesz jak na roota się zalogować.

owszem wiem i wiem o co chodzi z nazwami tylko jak i gdzie dopisać ten cytat bo nie do końca jeszcze łapie ten system :frowning:

Nigdzie nie masz tego “cytatu” dopisywać. Masz to wykonać w terminalu.

zrobiłem tak ale pisze że:  bash: google-chrome: nie znaleziono polecenia

 

Podstawowe pytanie: masz w ogóle zainstalowanego chrome’a?

chrome nie, a chromium, a w ogóle chrome jest bo nie sprawdzałem?

 

no dobra zainstalowałem google chrome ;p ale sie wcale nie uruchamia;/ 

czyli mam utworzyć teraz katalogi z jakimiś nazwami jak z cytatu i taką komende wysłać z tym na początku google-chrome --user-data-dir=/home/nazwauzytkownika/jakistamkatalogz… (wiem katalogi sobie jakieś wymyślam)

A możesz mi odpowiedzieć w jakim celu chcesz odpalić przeglądarkę jako root. W ogóle wiesz co i dlaczego chcesz zrobić?

dlatego Panie kolego, że nie chce mi sie wszystkiego na nowo ustawiać na koncie zwykłego użytkownika, wprowadzania tych wszystkich ustawień i podawania za każdym razem hasła do roota itp. :slight_smile:

 

może lepiej napisać skrypt automatyzujący uruchamianie Chromium jako zwykły user [konto user z PID 1000 utworzone] żebym nie musiał ciągle ręcznie wklepywać w to ustrojstwo jak na obrazku;/

Zrzut ekranu z 2016-11-20 23-20-51.png

 

tak wiem tam powinienem wybrać wcześniej dodanego użytkownika o nazwie “user” w moim przypadku zanim zrobiłem ten zrzut okienka;)

 

Odpuść to. Pomagając mu robisz mu krzywdę :wink:

mimo to nie odpuszcze bo skoro wyskakuje to okienko to wiem z doświadczenia że da sie to zautomatyzować odpowiednimi komendami, kto jeszcze ma jakieś sugestie?

 

ok poradziłem se wystarczyło stworzyć prosty skrypt

#!/bin/bash



gksu -u user chromium

(user) >> to użytkownik stworzony o PID 1000 przeze mnie prze ten kod

adduser user

i podanie hasła 2 razy i to wszystko :slight_smile:

pisze tak dla potomnych :slight_smile: